Ну от знову. Жителі Росії заразилися новим пташиним грипом

23 лютого 2021, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з РФ виявили перший в світі випадок передачі штаму пташиного грипу H5N8 від птахів до людей і попередили Всесвітню організацію охорони здоров’я.

Глава російського агентства з нагляду за здоров’ям Росспоживнагляду Анна Попова заявила, що вчені лабораторії «Вектор» виділили генетичний матеріал штаму у семи робочих птахофабрики на півдні Росії, де в грудні був зареєстрований спалах серед птахів.

Відео дня

За її словами, у робітників не було серйозних наслідків для здоров’я. Вважається, що вони заразилися вірусом від домашньої птиці на фермі.

«Інформація про перший в світі випадок передачі пташиного грипу (H5N8) людині вже відправлена ​​до Світової організації охорони здоров’я», — сказала Попова.

Хоча штам H5N8 є смертельним для птахів, раніше ніколи не повідомлялося про його поширення серед людей. Попова похвалила «важливе наукове відкриття», сказавши, що «час покаже», чи зможе вірус далі мутувати.

«Виявлення цих мутацій, коли вірус ще не набув здатності передаватися від людини до людини, дає нам всім, всьому світу час підготуватися до можливих мутацій і відреагувати адекватним і своєчасним чином», — сказала Попова.

ВООЗ підтвердила, що Росія була повідомлена про розвиток подій.

«Ми ведемо переговори з національними властями, щоб зібрати більше інформації і оцінити вплив цієї події на здоров’я населення. Якщо це підтвердиться, це буде перший випадок зараження людей H5N8», — сказав прес-секретар організації.

Додамо, люди можуть заразитися вірусами пташиного і свинячого грипу, такими як підтипи пташиного грипу H5N1 і H7N9 і підтипи свинячого грипу, такі як A H1N1.

За даними ВООЗ, люди зазвичай заражаються при прямому контакті з тваринами або забрудненим навколишнім середовищем, і стійкої передачі інфекції від людини немає. H5N1 у людей може викликати важкі захворювання і смертність від нього становить 60 відсотків.

Гвенаеля Вурч, керівник відділу досліджень Національного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції, сказала, що віруси грипу, як відомо, розвиваються «досить швидко» і що, можливо, були й інші випадки, крім тих, про які повідомлялося в Росії.

Раніше НВ писав, що в грудня 2020 низка торгових партнерів ввели обмеження на ввезення з України продукції птахівничої галузі. Причина — спалах пташиного грипу в Миколаївській області.

У відомстві нагадали, що на початку грудня в особистому селянському господарстві в с. Кандибине Новоодеського району Миколаївської області була зареєстрована загибель птиці з підтвердженим діагнозом вірусу пташиного грипу.

Пізніше, 12 грудня, вірус був виявлений в с. Новоматвіївське того ж району. За попередніми даними, джерелом збудника захворювання міг бути дикий перелітний птах.

Відповідно до зобов’язань в рамках членства у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), Україна повідомила про спалах хвороби всіх торгових партнерів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X