Вдалий експеримент. У Канаді виявили препарат, який прискорює одужання від COVID-19

11 лютого 2021, 13:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експериментальний противірусний препарат, відомий як пегінтерферон лямбда, може підвищити здатність пацієнтів з COVID-19 позбавлятися від вірусу і видужувати.

Канадські дослідники відзначають, що цей препарат активує противірусний захист, який захищає органи дихання.

«Одна з важливих особливостей цього лікування, яке відрізняється від решти аспектів, вивчених для COVID-19, полягає в тому, що воно діє на людину, а не на вірус. Тож це зовсім не залежить від штаму або послідовності вірусу … ми чули всі про варіанти, які не піддаються вакцині й моноклональним антитілам», — сказав провідний дослідник доктор Джордан Фельд, доцент медицини Університету Торонто, Канада.

Відео дня

«Пегінтерферон лямбда працює так: він включає імунну систему для боротьби з вірусом. Це те, що зазвичай робить організм, але одна з речей, які робить цей вірус, — це блокує вироблення інтерферонів вашим тілом, тому ми ніби повертаємося до того, що організм зазвичай використовує для боротьби з цією інфекцією», — пояснив він.

Згідно з дослідженням, пацієнти, які отримали одноразову ін'єкцію пегінтерферону лямбда, учетверо частіше позбавлялися від інфекції протягом семи днів в порівнянні з пацієнтами, які отримували неактивне плацебо. Дослідники виявили, що рівень вірусу швидко знижувався у всіх, хто отримував пегінтерферон лямбда.

Це може перешкодити пацієнтам з високим рівнем COVID-19 серйозно захворіти або передати його іншим.

Для дослідження 30 пацієнтів отримували препарат і 30 отримували плацебо. З 60 пацієнтів п’ятеро звернулися до відділень невідкладної допомоги з важкими респіраторними симптомами. Серед них четверо отримували плацебо і тільки один отримував пегінтерферон лямбда.

Доктор Мангала Нарасімхан, директор служби інтенсивної терапії в Northwell Health в Нью-Гайд-парку, штат Нью-Йорк, сказала: «Це дослідження багатообіцяльне, але залишається питання, чи означатиме це зменшення тяжкості симптомів COVID. Далі необхідно стежити за цими пацієнтами, щоб побачити, чи змінився перебіг хвороби за допомогою цієї терапії».

Препарат імітує вироблення інтерферону в організмі, який реагує на вірусні інфекції, активуючи шляхи знищення вірусу. COVID-19 запобігає виробленню організмом інтерферонів, що є одним зі способів подолання імунної системи організму. На відміну від інших інтерферонів, пегінтерферон лямбда впливає не на кожну клітину в організмі, а тільки на клітини легенів, печінки і кишечника, місця, де розмножується COVID-19.

Але оскільки дія препарату обмежена, у нього немає серйозних побічних ефектів, пов’язаних з іншими формами інтерферону.

Фельд також сказав, що введення пегінтерферону лямбда до того, як хтось заразиться, може запобігти зараженню і зупинити поширення вірусу. За його словами, він також тестується на пацієнтах з важкою формою COVID-19, щоб побачити, чи прискорить він одужання.

Доктор Марк Сігел, професор медицини в Медичному центрі Нью-Йорка, назвав отримані результати «дуже багатообіцяльними» і «дуже захопливими».

«Я думаю, що інтерферони як група мають великий потенціал. Занадто рано говорити саме про цей препарат — нам потрібна фаза 3, нам потрібна велика контрольна група. Нам потрібно з’ясувати, де це найкраще працює», — сказав він.

«Я згоден з тим, щоб використовувати це як профілактичний засіб, і використовувати його на початку має сенс. Ви намагаєтеся обійти здатність вірусу викликати запальну реакцію — це дає надію», — зазначив Сігел.

Раніше НВ писав, що компанія Eli Lilly створила препарат на основі антитіл до коронавірусу. Клінічні випробування показують, що ліки можуть буквально рятувати життя.

Eli Lilly прославилася ще торік, коли створений фахівцями компанії препарат bamlanivimab отримав схвалення від Адміністрації з контролю за продуктами і ліками США (FDA). Препарат за останні пів року отримали в цілому 125 тис. пацієнтів в США.

Найчастіше його застосовують на початковій стадії COVID-19 для пацієнтів, які належать до високої групи ризику. Його ефективність у запобіганні важких наслідків COVID-19 високо оцінюється медиками.

В основі препарату лежать штучні антитіла, які імітують поведінку природних антитіл, за допомогою яких імунна система бореться з вірусом.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X