Замість чипів. Білл Гейтс вклав мільйони в розробку пігулок проти коронавірусу

21 жовтня 2021, 09:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Пігулки можуть допомогти країнам з низьким рівнем доходу (Фото:REUTERS / Gleb Garanich)

Пігулки можуть допомогти країнам з низьким рівнем доходу (Фото:REUTERS / Gleb Garanich)

Фонд Білла і Мелінди Гейтс оголосив про інвестиції у розмірі до $120 млн, щоб прискорити доступ країн з низьким рівнем доходу до нового препарату проти COVID-19.

Йдеться про препарат молнупіравір, який розроблений американською лабораторією Merck.

За заявою компанії, цей препарат знижує ризик госпіталізації вдвічі у пацієнтів з COVID-19, які приймають його в перші кілька днів після зараження, і може бути ще більш ефективним в запобіганні смертей від вірусу.

Відео дня

Гроші з Фонду Гейтса будуть використані для заохочення виробництва генеричних форм препарату іншими компаніями, особливо в Індії, якій Merck вже надала такі ліцензії.

«Це зобов’язання ґрунтується на постійних зусиллях фонду … з розширення доступу до вакцин, лікування і тестів COVID-19 шляхом підтримки досліджень та розробок, нормативної роботи, виробництва і доставки продукції з підвищеним ризиком», — йдеться в заяві фонду.

Препарат у вигляді таблетки, який легше вводити, ніж інші наявні варіанти лікування, може запропонувати ще одну важливу можливість боротьби з пандемією для країн, які все ще відчувають труднощі з доступом до достатньої кількості вакцин для свого населення.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) зараз розглядає ліки для затвердження в Сполучених Штатах.

Merck пророкує, що до кінця року зможе зробити досить доз, щоб провести 10 мільйонів курсів лікування. Але розгортання може піти по тій же траєкторії, що і вакцини проти COVID: спочатку в багаті країни, а країни з низькими доходами залишаться в скрутному становищі.

Фонд також профінансує інформаційну кампанію, присвячену цьому препарату, щоб він був добре відомий і відповідним чином використовувався в країнах, де він буде поширюватися.

Раніше НВ писав, що, принаймні, три багатообіцяльні противірусні препарати від Covid проходять клінічні випробування, результати яких очікуються вже пізно восени або взимку, сказав Карл Діффенбах, директор відділу СНІДу Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, який спостерігає за розробкою противірусних препаратів.

«Я думаю, що в найближчі кілька місяців ми отримаємо відповіді, на що здатні ці таблетки», — сказав Діффенбах.

За словами Діффенбаха, головним претендентом є ліки проти Merck and Ridgeback Biotherapeutics під назвою молнупіравір. Цей продукт тестується в ході випробування Келлі в Сіетлі. Два інших — це кандидати від Pfizer, відомий як PF-07321332, і AT-527, противірусний препарат, вироблений Roche і Atea Pharmaceuticals.

«Пероральні противірусні препарати можуть не тільки скоротити тривалість Covid-19, але також можуть обмежити передачу вірусу людям у вашому будинку, якщо ви хворі», — сказав Тімоті Шихан, вірусолог з Університету Північної Кароліни.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X