Дослідники з’ясували, як довго вакцина Pfizer захищає від штаму Дельта. Спойлер — менше, ніж хотілося б

7 жовтня 2021, 07:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Наскільки довго вакцина Pfizer залишається ефективною (Фото:kshu / Depositphotos)

Наскільки довго вакцина Pfizer залишається ефективною (Фото:kshu / Depositphotos)

Дослідники з’ясували, що повноцінна вакцинація від Covid-19 за допомогою вакцини Pfizer виявляється ефективною на 90% протягом, як мінімум, 6 місяців.

Причому, ефективність вакцини доведена вже під час, коли по США активно поширився небезпечніший штам Дельта.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні The Lancet.

Відео дня

Автори роботи проаналізували дані про 3,4 млн жителів штату Каліфорнія, які отримали повну вакцинацію Pfizer (тобто дві дози вакцини і інтервалом три тижні).

Тільки 5,4% цих людей виявилися заражені коронавірусом. З них лише 6,6% хворіли важко і були госпіталізовані.

Дослідники прийшли до висновку, що ефективність Pfizer щодо захисту від зараження коронавірусів падає з 88% в перший місяць до 47% через півроку.

Слухайте подкаст на цю тему

Ефект відзначений для пацієнтів різного віку.

Однак, протягом усього цього терміну Pfizer приблизно на 90% знижує ваші шанси на важку стадію коронавируса з госпіталізацією.

У перші чотири місяці вакцина максимально ефективна — наприклад, від зараження штамом Дельта захист поступово слабшає з 93% до 53%. Ефективність в захисті від важкої форми Covid-19 при цьому залишається на рівні 93%.

«Наше дослідження доводить, що вакцинація залишається ефективним способом зупинити пандемію, — говорить провідний автор дослідження Сара Тартоф. — Рівень захисту від зараження дійсно поступово знижується з плином часу».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X