А ми його газом. Дослідники довели, що озон ефективно знищує коронавірус

18 лютого 2021, 13:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Тель-Авівського університету продемонстрували, що озон, який давно використовується в якості антибактеріального агента, ефективно дезінфікує поверхні від коронавируса .

Як зазначила доктор Інес Цукер зі Школи машинобудування на інженерному факультеті при Тель-Авівському університеті, ефект видно після короткочасного впливу низьких концентрацій озону.

Відео дня

Більшості з нас відомий атмосферний озон, який захищає нас від шкідливого впливу ультрафіолетового спектра випромінювання Сонця. Однак озон також відомий як сильний окислювач і дезінфікуючий засіб, що використовується в деяких системах очищення питної води і стічних вод.

В рамках нового дослідження вчені вирішили адаптувати механізми, за допомогою яких озон розкладає органічні забруднювачі води, для отримання такого ж ефекту в нейтралізації коронавірусу.

Озон утворюється в результаті електричного розряду в атмосфері або розкладання хімічних сполук на їх елементи за допомогою електричного струму, в ході якого молекули кисню перетворюються на молекули озону. В ході дослідження було виявлено, що озон здатний дезактивувати коронавіруси на різних поверхнях навіть у важкодоступних місцях. Так, високий рівень дезінфекції (до 90%) досягався протягом всього декількох хвилин навіть на таких поверхнях, які зазвичай не піддаються застосовуваним вручну рідким миючим засобам.

За словами доктора Інес Цукер, новий метод спирається на недорогу і доступну технологію, яку можна використовувати для дезінфекції лікарень, шкіл, готелів і навіть літаків і залів розваг.

«Перевага озону перед звичайними дезінфекційними засобами (такими як спирт і відбілювач) полягає в його здатності дезінфікувати предмети і аерозолі в приміщенні, а не тільки відкриті поверхні, швидко і без небезпеки для здоров’я населення» — зазначає доктор Цукер.

За її оцінкою, оскільки озон можна виробляти відносно дешево і легко, можна досить швидко налагодити промислове виробництво і впровадження озонових систем знезараження для боротьби з поширенням COVID-19.

Раніше НВ писав, що Covid-19 небезпечний тим, що має властивість проникати в мікротріщини шкіри і через слизову потрапляти в організм. Сальні і потові залози виробляють амінокислоти, молочну кислоту і холестерин, що створюють гідроліпідну мантію — непроникний для бактерій і вірусів шар.

На долонях живе резидентна (постійна) мікрофлора, яка в звичайних умовах знищує патогенну — тобто, шкідливу. Часте застосування антисептика робить шкіру вразливою. Спирт і четвертинні амонієві сполуки ефективно очищають руки від коронавирусу і мікробів, але разом з ними порушується і природна мікрофлора.

Для ефективної обробки рук потрібно 2−3 мл санітайзеру. Спирт або амонієві сполуки руйнують оболонку вірусу Covid-19. Згідно з рекомендаціями МОЗ, при нанесенні антисептика необхідно 20−30 секунд втирати рідина в шкіру до повного всмоктування.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X