Шість ознак тромбозу, про які вам потрібно дізнатися. І чим раніше, тим краще

4 листопада 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чим раніше вам вдасться виявити утворення тромбів, тим вищі шанси зберегти своє здоров’я (Фото:qimono/Pixabay)

Чим раніше вам вдасться виявити утворення тромбів, тим вищі шанси зберегти своє здоров’я (Фото:qimono/Pixabay)

З моменту появи перших повідомлень про згортання крові після вакцини AstraZeneca у березні 2021 року, збільшилася кількість тих, хто став більше цікавитись питаннями про тромбоз.

Варто відзначити, що відсоток такої реакції на вакцину вкрай малий і зв'язок між утворенням тромбів та вакцинами досі не має точних підтверджень.

Але все ж таки знати і розуміти ази, коли справа стосується вашого здоров'я просто необхідно, адже чим раніше у вас вийде виявити формування тромбів, тим вище шанси зберегти своє здоров'я.

Відео дня

Ймовірно, настав час почати прислухатися до цього. Тромбоз - це дуже небезпечний стан, у будь-який момент згусток крові, який сформувався у вені, може відірватися і спровокувати інсульт, інфаркт і навіть смерть, пише доктор медицини Райан Кіссейн.

Хоча потік крові може утворитися в будь-якому місці, де є кровоносна судина, тромби найчастіше формуються в глибоких венах ніг, паху чи руки. ( тромбоз глибоких вен) і переміщається по кровообігу, осідаючи в легенях — це небезпечний для життя стан.

Ви схильні до більш високого ризику виникнення тромбів, якщо ведете малорухливий спосіб життя, страждаєте на ожиріння, захворювання легень, серцеві захворювання, запальні захворювання кишечника або якщо ви приймаєте ліки на основі естрогену, такі як протизаплідні таблетки і замісну гормональну терапію. Вчені також виявили зв'язок між COVID-19 та аномальними тромбами, можливо, викликаними високим рівнем запалення у зв'язку з хворобою.

Згустки крові - це не завжди погано, вони бувають корисні, в тому випадку, якщо потрібно зупинити кровотечу внаслідок травми. Але вони можуть статися в будь-який час і викликають особливе занепокоєння, якщо ви нерухомі протягом тривалого періоду, наприклад під час поїздок і перельотів.

З віком у нас з'являється все більше якихось нездужань. Як би іронічно це не звучало, якщо у двадцять років, у нас був лише блістер з аспірином6 то до 30, зазвичай з'являється аптечний арсенал із всіляких лікарських препаратів. Але в той же час до свого тіла потрібно прислухатися і тривалі болі, що ниють — це ненормально.

Експерти радять, що вам слід звернутися за медичною допомогою, якщо у вас є якісь із цих загальних ознак та симптомів згустку крові.

1. У вас можуть з'явитися нові неврологічні симптоми

Якщо у вас тромбоз венозного синуса головного мозку — швидко відреагуйте на такі симптоми, як головний біль, нечіткий зір, непритомність, втрата контролю над частиною свого тіла і судоми.

Якщо у вас є й інші симптоми з цього списку, попросіть когось негайно відвезти вас до відділення невідкладної допомоги або зателефонуйте на номер «103».

2. Набряк ніг

Якщо потік крові утворюється в глибокій вені, він може блокувати кровотік, що перешкоджає правильному функціонуванню тканин.

Це викликає накопичення надлишкової рідини, набряк і дискомфорт в нозі. Згусток крові в глибокій вені може також відірватися і просунутися до серця та в легені.

3. Легкі синці

Легкі синці іноді вказують на серйозне основне захворювання, таке як проблема зі зсіданням крові або захворювання крові, згідно з даними Клініки Майо.

Вам слід звернутися до лікаря, якщо у вас з'являються часті та великі синці, особливо якщо вони з'являться в різних місцях на тілі з невідомих причин.

4. Задишка

Задишка зазвичай виникає раптово і завжди погіршується при фізичному навантаженні. Це також може включати утруднене дихання.

У деяких випадках ви можете відчути різкий, раптовий біль у грудях, який посилюється, якщо ви глибоко вдихнете.

Важливо зазначити, що це відчуття відрізняється від болю в грудях, викликаного серцевим нападом, який більше схожий на тупий біль або тиск.

5. Головний біль

У вас можуть початися головні болі — вони можуть змінюватись за своєю інтенсивністю, тому багато хто може ігнорувати їх.

Якщо у вас ще присутні всі перераховані вище симптоми, це вагомий привід звернутися до свого лікаря або викликати швидку допомогу.

6. Прискорене серцебиття

Коли кисню мало, частота серцевих скорочень збільшується, щоб спробувати заповнити нестачу. Відчуття тріпотіння у грудях та проблеми з глибоким вдихом може означати, що ваше тіло посилає сигнал лиха.

При невеликому згустку крові частота серцевих скорочень частково збільшується через біль у грудях, задишку і пов'язану з цим почуттям занепокоєння, яке вони викликають.

Якщо згусток більший, це може спричинити зниження вмісту кисню в крові і навіть зміни кровотоку, що призводять до збільшення частоти серцевих скорочень.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X