Скажи «ААА!» Британські медики виявили нову ознаку COVID-19
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Британському журналі дерматології, опухлий або покритий плямами язик може бути ознакою коронавірусної інфекції.
Дослідники виявили, що кожен четвертий пацієнт з коронавірусом зауважив зміни на своєму язиці в тому числі набряк, виразки, опуклості на поверхні язика, а також знебарвлені плями. Невеликий відсоток пацієнтів також повідомив про печію в роті.
Ці результати були засновані на спостереженнях за 666 пацієнтами з COVID-19 і легкою або помірною пневмонією в польовому госпіталі в Іспанії. Симптоми часто поєднувалися з втратою у пацієнтів почуття смаку, що здається все більш частою ознакою вірусу.
За словами епідеміолога з Лондонського королівського коледжу, професора Тіма Спектора, у кожного п’ятого інфікованого на коронавірус спостерігаються симптоми, які не зафіксовано в офіційному переліку медичних кіл Британії.

Поки не ясно, чи можуть ці симптоми бути широко поширеними. Оскільки пацієнти, включені в дослідження, мали помірні випадки інфекції, дослідники не впевнені, чи можуть ці симптоми, що отримали назву «язик COVID», також торкнутися людей з важким коронавірусом або людей з більш легкими випадками.
Це дослідження також показало, що близько 40 відсотків пацієнтів мали проблеми зі шкірою на долонях або підошвах ніг. До них відносяться печіння, почервоніння, лущення шкіри і невеликі шишки. Приблизно у кожного десятого пацієнта також з’явився висип.
«Почервоніння і набряк кистей і стоп, плями червонувато-коричневого кольору можуть допомогти нам діагностувати інфекцію COVID-19, і їх слід регулярно перевіряти», — повідомили автори дослідження.
Раніше НВ писав, що вчені з Гонконгу з’ясували, що тип кишкових бактерій і їх кількість впливають на тяжкість COVID-19, а також на силу відповіді імунної системи на інфекцію.
Таким чином, дослідники показали, що терапія мікробіома кишечника потенційно може бути корисна при COVID-19.
Нове дослідження пропонує найбільш докладне на сьогодні вивчення взаємозв'язку між серйозністю COVID-19, мікробіома кишечника і загальними запальними біомаркерами.
В ході дослідження були вивчені зразки крові і калу 100 пацієнтів з COVID-19, що надійшли в лікарню, в порівнянні з 78 здоровими контрольними суб'єктами.
Нагадаємо, що раніше НВ Life поспілкувався з відомим українським акушером-гінекологом, репродуктологом Сергієм Бакшеева і з’ясував, як епідемія COVID-19 змінила стратегію ведення вагітності та вибір тактики в пологах.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.