У США дозволили використовувати домашній тест на коронавірус. Як він працює?

18 листопада 2020, 16:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Регулюючі органи США дозволили екстрене використання першого експрес-тесту на коронавірус, який можна проводити в домашніх умовах і отримати результати через 30 хвилин.

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) повідомляє, що для проведення тесту все одно буде потрібен рецепт, що, ймовірно, обмежить його використання.

FDA надало екстрений дозвіл на використання одноразового набору для тестування від виробника Lucira Health, Каліфорнія. Тест компанії дозволяє користувачам брати мазки з носа.

Відео дня

Потім зразок обертається у флаконі з лабораторним розчином, який вставляється в портативний пристрій. Результати відображаються у вигляді індикаторів, позначених як позитивний або негативний.

На сьогодні FDA дозволило близько 300 тестів на коронавірус. У переважній більшості випадків потрібний мазок з носа, зроблений професіоналом в області охорони здоров’я, і його необхідно обробляти в лабораторіях з використанням високотехнологічного обладнання. Кілька тестів дозволяють людям зібрати свій власний зразок вдома — мазок з носа або слини — який потім відправляється в лабораторію, що зазвичай означає кілька днів очікування результатів.

У той же час, швидкі результати тестів мають вирішальне значення для швидкого вміщення в карантин інфікованих і відстеження їх контактів. Але протягом багатьох місяців випробування в США страждали повільними результатами через брак потужностей випробувальних лабораторій.

«Тепер більше американців, у яких може бути COVID-19, зможуть вжити негайних заходів на основі своїх результатів, щоб захистити себе і оточуючих», — сказав в заяві доктор Джефф Шурен, директор центру пристроїв FDA.

Згідно веб-сайту компанії, тест Lucira на COVID-19 виріс з дослідження, яке компанія проводила для розробки домашнього тесту на грип. Lucira адаптувала свою технологію для виявлення COVID-19 після спалаху.

У тесті використовується технологія, аналогічна генетичним лабораторним тестам, які є стандартним інструментом для скринінгу COVID-19. Це відрізняється від більшості швидких тестів, які використовуються в даний час в США, які шукають вірусні білки, звані антигенами, а не сам вірус.

Будь-хто, у кого є позитивний результат цього тесту, повинен ізолюватися і звернутися за допомогою до фахівця в галузі охорони здоров’я, йдеться в повідомленні FDA. Тим, у кого результат тесту негативний, але симптоми коронавірусу все ще зберігаються, слід звернутися до лікаря: негативний результат не виключає зараження COVID-19.

FDA повідомило, що тест від Lucira Health також дозволений для використання в кабінетах лікарів і на ділянках тестування.

Раніше FDA схвалило тільки один домашній тест на інфекційне захворювання — тест на ВІЛ. І навіть звичайні тести, які відпускаються без рецепта, такі як домашні набори для вагітних, піддавалися багаторічній перевірці, перш ніж FDA дозволило їх використання в 1970-х роках.

Раніше НВ писав, що дослідники з Уельсу проводять випробування тесту на коронавірус, який може видавати результат за лічені секунди. Пристрій може бути готове через 6 місяців.

Неінвазивний тест аналізує дихання людини і визначає наявність вірусу в його організмі. Повідомляється, що такий тест зможуть проводити звичайні люди за допомогою спеціального драгера.

Систему можна буде використовувати далеко від лікарень, і вона стане в нагоді в транспортній сфері, наприклад, для миттєвого тестування на COVID-19 авіапасажирів або перевірки стану здоров’я іммігрантів.

Спочатку ця технологія використовувалася для виявлення раку легенів і швидкого тестування різних бактеріальних і вірусних інфекцій. Але з поширенням COVID-19 вчені зосередилися на розробці систем діагностування коронавірусу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X