У Європі з’явився новий небезпечний штам коронавірусу

30 жовтня 2020, 11:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені повідомляють про те, що більшість нових заражень COVID-19 у деяких країнах Європи викликані новим штамом коронавірусу. Ймовірно, цей вірус вперше з’явився у Іспанії.

Дослідники припускають, що новий штам коронавірусу, який з’явився в Іспанії, зараз є причиною більшості нових заражень COVID-19 у деяких європейських країнах.

Повідомляється, що цей штам відповідає приблизно за 80% нових випадків зараження у Великій Британії, 60% — в Ірландії і по 40% у Франції та Швейцарії.

Відео дня

Новий штам назвали 20А. EU1 і у його структурі може бути шість генетичних відмінностей від звичайного SARS-CoV-2, який став причиною поширення вірусу по всьому світу на початку весни 2020-го.

«Такого виду коронавірусу ми ще не бачили. Але поки немає доказів того, що наявні генні мутації впливають на швидкість його передачі або на наслідки захворювання», — говорить фахівець з еволюційної генетики Базельського університету Емма Ходкрофт.

Вчені вважають, що цей вірус міг поширитися по всій Європі через туристів, які влітку відпочивали в Іспанії.

Нагадаємо, згідно з результатами нового дослідження вчених з Імперського коледжу Лондона, Кембриджського університету та Університету Чикаго, коронавірус може викликати довгострокові порушення когнітивних функцій людини.

У пацієнтів, які перенесли COVID-19, вчені спостерігали нездатність концентруватися протягом тривалих періодів часу і синдром «неясної голови».

Автори роботи заявили, що такі когнітивні проблеми еквівалентні старінню мозку протягом 10 років, і вони у середньому знижують показник IQ людини на 8,5 балів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X