У неї знову лапки. Кішці зробили протези чотирьох кінцівок на 3D-принтері

15 січня 2020, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інженери та ветеринари з Новосибірська встановили кішці Димці, яка через обмороження залишилася без лап, біонічні протези.

З моменту операції минуло сім місяців, і лікарі запевняють, що імпланти повністю прижилися.

Кішку привезли в Новосибірську ветеринарну клініку в жовтні 2018 року. Через обмороження всіх кінцівок ветеринарам довелося ампутувати їй лапи і хвіст.

Відео дня

Димка могла пересуватися тільки повзком і погано харчувалася. Часто в таких ситуаціях тварин присипляють, але лікар Сергій Горшков вирішив, що в клініці зможуть встановити біонічніпротези.

Нові лапи змоделювали за індивідуальною цифровою моделлю та надрукували з титану на 3D-принтері. Особлива пориста структура конструкції дозволила досягти максимальної остеоінтеграції - зрощення кістки тварини з титановим стрижнем.

Щоб організм кішки не відкидав імплант, його покрили спеціальним біопокриттям на основі фосфатів кальцію, яке розробили вчені Томського політехнічного університету. Біопокриття робить імплант схожим на кістку, тому ймовірність його відторгнення мінімальна. Протези вживили в кістки передніх і задніх кінцівок. До них приєднали лапки з гнучкого пластику — їх при необхідності можна змінювати.

Через сім місяців протези прижилися повністю. Димка веде звичний для кішки спосіб життя: грає, бігає, ходить по сходах, застрибує на будь-які поверхні.

Це другий в світі випадок, коли котам встановлюють протези відразу на чотири лапи. Першим був кіт Рижик, якого лікував той же лікар, що і Димку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X