Добрі новини? Вчені розповіли, до чого призведе нова мутація коронавірусу

13 листопада 2020, 11:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження підтверджує, що вірус SARS-CoV-2 мутував, що дозволило йому швидко поширитися по світу, але мутація може зробити вірус сприйнятливим до вакцини.

Медики з США дійшли таких висновків після вивчення штаму коронавірусу D614G, який з’явився в Європі і вже став найпоширенішим в світі.

Дослідження, проведені в Університеті Північної Кароліни (UNC) в Чапел-Хілл і Університеті Вісконсін-Медісон, показують, що штам D614G розмножується швидше і передається легше, ніж вірус китайського походження, який поширився на початку пандемії.

Відео дня

З’ясувалося, що, хоча штам D614G поширюється швидше, в дослідженнях на тваринах він не був пов’язаний з більш важким захворюванням, і цей штам трохи більше чутливий до нейтралізації препаратами антитіл.

«Вірус D614G перевершує і переростає спадковий штам приблизно в 10 разів і надзвичайно ефективно відтворюється в первинних носових епітеліальних клітинах, які є потенційно важливим місцем передачі від людини до людини», — сказав Ральф Барік, професор мікробіології і імунології Медичної школи UNC.

Барік вивчає коронавіруси більше трьох десятиліть і зіграв важливу роль в розробці ремдесівіра, першого схваленого FDA препарату для лікування COVID-19.

Дослідники вважають, що штам коронавірусу D614G домінує, тому що він збільшує здатність білка-шипа відкривати клітини для проникнення вірусу. Мутація D614G змушує клапоть на кінчику одного шипа відкриватися, дозволяючи вірусу більш ефективно заражати клітини, але також відкриваючи шлях до уразливого ядра вірусу.

Коли доступ відкритий, антитілам — на зразок тих, що містяться у вакцинах, які в даний час проходять випробування — легше проникнути і нейтралізувати вірус.

«Ми побачили, що мутантний вірус краще передається повітряно-крапельним шляхом, ніж вихідний вірус, що може пояснити, чому цей вірус переважав у людей», — сказав Йосіхіро Каваока, вірусолог з Університету Вісконсін-Медісон.

«SARS-CoV-2 — абсолютно новий патоген для нас, його еволюцію в людських популяціях важко передбачити. Постійно з’являються нові варіанти, такі як недавно виявлений у норок в Данії варіант SARS-CoV-2 кластера 5: він також кодує D614G», — пишуть автори.

Раніше НВ писав, що дослідження в Китаї показали, що мутації коронавірусу нового типу не чинили істотного впливу на розробку вакцини від COVID-19. Про це заявив представник Міністерства науки і технологій КНР Тянь Баого.

За його словами, Китай звертає пильну увагу на питання мутації коронаввірусу нового типу. На даний момент в глобальних базах даних зареєстровано близько 150 тис. Послідовностей генома цього вірусу, зібраних більш ніж в 100 країнах і регіонах світу, зазначив Тянь Баого.

Був проведений порівняльний аналіз більш 80 тис. високоякісних послідовностей генома коронавірусу, зібраних в цих базах даних, і в результаті було доведено, що варіації коронавірусу нового типу були незначними і знаходилися в межах норми, і не дуже впливають на розробку вакцини, констатував чиновник .

За його словами, в даний час в усьому світі розробка антигену для вакцини від COVID-19 орієнтована в основному на S-білок коронавірусу, послідовність якого, як показали підсумки численних аналізів, виявилася відносно стабільною.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X