Спрацювало! Moderna розповіла про випробування своєї мРНК-вакцини проти грипу

13 грудня 2021, 11:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Штучно забарвлене зображення вірусу грипу H3N2 (Фото:CDC/SCIENCE PHOTO LIBRARY)

Штучно забарвлене зображення вірусу грипу H3N2 (Фото:CDC/SCIENCE PHOTO LIBRARY)

Американська компанія Moderna оголосила перші дані про раннє випробування мРНК-вакцини проти грипу на людях. Препарат заснований на тій же технології, що й вакцина проти COVID-19.

Експериментальне щеплення від грипу виявилося безпечним і успішно викликало високий рівень антитіл у 180 осіб при всіх рівнях дозування як у молодих, так і у людей похилого віку.

Відео дня

" Навіть до пандемії COVID-19 близько 3 мільйонів людей щороку помирали через респіраторні інфекції, і багато інших потрапляли до лікарень або хворіли внаслідок цих вірусів" , — сказав генеральний директор Moderna Стефан Бансель.

Побічні ефекти були легкими і частіше виникали у молодих людей. Найчастішими з них були біль і болючість у місці ін'єкції, а також головні болі, біль у м’язах та суглобах та втома.

Наступний етап випробування за участю 500 осіб розпочався минулого місяця та спрямований на визначення правильного рівня дозування та порівняння вакцини проти грипу Moderna з уже ліцензованими щепленнями, розробленими з використанням більш традиційних методів. Проміжні результати очікуються на початку 2022 року.

На пізніших етапах випробування оцінять ефективність вакцини.

Moderna та інші виробники вакцин, включаючи Sanofi, сподіваються, що технологія мРНК, яка викликає імунну відповідь шляхом доставки генетичних молекул, що містять код ключових частин патогену, у клітини людини, може прискорити розробку та виробництво імунізації та підвищити її ефективність.

Декілька молекул мРНК, які кодують різні штами, також можуть бути доставлені однією ін'єкцією, що є ефективнішим методом вакцинації.

Експериментальне щеплення від грипу Moderna є «чотиривалентною», тобто вона націлена на чотири штами грипу: A/H1N1, A/H3N2, B/Yamagata та B/Victoria, обрані на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Раніше НВ писав, що 19 серпня 2021 року американська біотехнологічна компанія Moderna розпочала випробування своєї експериментальної вакцини проти ВІЛ на основі мРНК. Про це йдеться в новій заяві в регістрі клінічних випробувань Національного інституту охорони здоров’я США.

Це говорить про те, що можлива інноваційна технологія мРНК, яку використовують для створення вакцини від коронавірусу компанії Pfizer і Moderna може не лише запобігти пандемії.

У першій фазі випробувань вакцини від Moderna візьмуть участь 50 здорових дорослих людей віком від 18 до 50 років. Відзначимо, що учасники випробувань не будуть навмисного заражені ВІЛ.

Протягом першої фази вчені перевірять, наскільки їхній препарат безпечний для людини і чи викликає вакцина базову імунну відповідь.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X