Великий успіх. Вчені вперше зробили переливання вирощеної у лабораторії крові

Вчені вважають, що нова технологія допоможе змінити лікування пацієнтів (Фото:Якобчук / depositphotos)
Британські вчені розпочали клінічні випробування вирощених у лабораторії еритроцитів.
RESTORE — це перше дослідження, в якому людям переливають еритроцити, вирощені в лабораторії з донорських стовбурових клітин. Якщо все пройде успішно, це буде великим проривом у лікуванні людей з рідкісними групами крові.
Очікується, що у дослідженні візьмуть участь щонайменше 10 здорових добровольців. Протягом чотирьох місяців їм двічі переллють кров у випадковому порядку — звичайну донорську та вирощену в лабораторії. Двоє вже отримали «інноваційну» кров — все пройшло без будь-яких побічних ефектів.
Вирощені в лабораторії клітини теоретично більш живучі, ніж суміш нових і старих клітин крові, взятих із типової донорської крові (у середньому еритроцити живуть близько 120 днів). Тому дослідники сподіваються, що вирощені у лабораторії клітини проживуть довше, ніж звичайні клітини крові.
«Якщо наше випробування, перше подібне у світі, буде успішним, це означатиме, що пацієнтам, яким нині потрібні регулярні тривалі переливання крові, у майбутньому знадобиться менше переливань, що допоможе змінити їхнє лікування», — каже Седрік Геварт, гематолог і професор трансфузійної медицини Кембриджського університету, який керує дослідженням.
Якщо цей проєкт виявиться успішним, вирощені у лабораторії клітини крові все одно не замінять донорські запаси найближчим часом. Проте вони можуть допомогти багатьом людям, зазначають вчені.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.