Бразильські вчені опублікували сенсаційне дослідження про приховані наслідки навіть легкої форми Covid-19
Коронавірус, навіть перенесений в легкій формі, може мати далекосяжні наслідки.
Зокрема, у пацієнтів, які перехворіли на Covid-19, різко зростають шанси на розвиток хвороби Альцгеймера і Паркінсона, а також шизофренію.
Такими є результати дослідження групи бразильських вчених, які були опубліковані в електронній науковій бібліотеці medRxiv.
Дослідження вийшло досить масштабним. Над ним в цілому працювало понад 60 вчених з Університету Сан-Паулу, Університету Ріо-де-Жанейро і Національної лабораторії біологічних наук Бразилії.
У центрі роботи — мало описаний ефект. На думку дослідників, коронавірус викликає загибель нейронів в корі головного мозку.
Причому навіть у тих людей, які перенесли Covid-19 в легкій формі. І можливо, навіть у тих, хто не помітив симптомів і не звертався до лікаря.
Причиною смерті нейронів в головному мозку є низький рівень насичення крові киснем. Це шкодить мозку.
У пацієнтів, що переносять захворювання на коронавірус у важкій формі, це цілком очікувано. І такий ефект медики відзначали й раніше.
Однак досі ніхто не розглядав можливість того, що можуть постраждати нейрони в корі головного мозку у тих, хто переносить коронавірус в легкій формі.
Медики спостерігали за великою групою пацієнтів, у яких Covid-19 не набув важкої форми. Вони відзначили, що коронавірус вражає астроцити — клітини, які здійснюють харчування нейронів і відповідають за зв’язки між ними.
Коли «вбивство» астроцитів досягає певних масштабів, в корі мозку починаються зміни, аж до початку процесу атрофії деяких його ділянок.
Наприклад, в групі, за якою спостерігали медики, спостерігався небезпечний симптом атрофії ділянок, що відповідають за зміну настрою.
Деякі пацієнти продовжували демонструвати ці симптоми навіть через кілька місяців після повного зцілення від Covid-19, перенесеного в легкій формі. Серед найпоширеніших симптомів — регулярні головні болі, погіршення роботи пам’яті, сонливість, втрата нюху і смаку. У деяких випадках пацієнти відзначали появу судом, яких у них раніше не бувало.
На думку авторів роботи, той факт, що ці симптоми проявляються у пацієнтів, які майже не помітили коронавірус, викликає серйозну стурбованість.
Адже саме так справляється з Covid-19 велика частина населення. І оптимістично вважає, що все найгірше позаду.
Насправді ж атрофія деяких ділянок головного мозку — прямий шлях до небезпечних захворювань. Таких, як хвороба Альцгеймера, Паркінсона, і навіть шизофренія.
Раніше НВ писав про інше дослідження, яке описувало вплив коронавірусу на головний мозок. Його результати показували, що коронавірус може копіювати себе в клітинах мозку, а потім інфіковані клітини «крадуть» кисень у сусідніх незаражених клітин, чим викликають їх відмирання.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.