Бережіть одне одного. Соціологи розповіли, як пандемія коронавірусу впливає на відносини

17 липня 2020, 17:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження у Великобританії показало, що у багатьох людей відносини з колегами і старими друзями погіршилися під час карантину через COVID-19.

Зокрема, 25% опитаних повідомили, що їхні стосунки з колегами погіршилися через блокування, а 20% повідомили про складнощі з друзями.

Крім того, 18% респондентів повідомили про погіршення відносин зі своїми дружинами/партнерами, 20% повідомили про погіршення відносин з іншими дорослими, з якими вони жили, і 17% з дітьми, з якими вони жили. Також постраждали відносини за межами домогосподарства: 19% повідомили про погіршення відносин з дітьми поза домом, а 16% - з батьками або іншими родичами.

Відео дня

І навпаки, більш як третина дорослих, що живуть з дітьми, повідомили про поліпшення своїх відносин, найчастіше з їх партнером/партнеркою, сусідами або іншими дорослими в їх домогосподарстві.

Це найбільше у Великій Британії дослідження, присвячене тому, як дорослі ставляться до заборони, урядових рекомендацій, загальному добробуту і психічному здоров’ю з більш ніж 70 000 учасників, які спостерігалися протягом останніх 16 тижнів.

Погіршення відносин частіше відзначалося серед молодих людей, причому літні люди рідше повідомляли про будь-які зміни. Близько 12% респондентів повідомили про розрив відносин з моменту початку блокування: дорослі віком до 30 років повідомили про це більше, а люди старше 60 років — найменше.

Провідний автор, доктор Дейзі Фанкурт (UCL Epidemiology & Health Care), сказала: «Наше дослідження показує, що заходи з локалізації істотно впливають на відносини людей, як з людьми, які мешкають разом, так і з тими, хто не міг бачити один одного через період блокування. Це особливо вірно стосовно людей з діагностованими проблемами психічного здоров’я та молодих людей, а також осіб з низькими доходами в сім'ї».

У фінансовому відношенні трохи менше половини людей повідомили, що зараз знаходяться в такому ж становищі, як і до блокування: 29% повідомили, що справи пішли гірше, а 27% повідомили про поліпшення.

Раніше НВ писав, що представники Оксфордського університету підрахували, скільки випадків зараження коронавірусом запобіг карантин в різних країнах. В середньому поширення СOVID-19 знизилося на 13%.

Експерти використовували статистичні дані про 149 країнах, в яких вводили карантин.

Вчені з’ясували, що жорсткі обмеження в країнах вводили в середньому через дев’ять днів після першого підтвердженого випадку зараження коронавірусів.

Однак, наприклад, в Таїланді карантин ввели тільки через 58 днів, Австралії — через 51 день, Канаді — через 46 днів, Шрі-Ланці та Великобританії — через 45 днів, Фінляндії та Малайзії — через 42 дні, а Камбоджі, Швеції та США — через 40 днів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X