Імунітет у спадок? У матерів з коронавірусом можуть народитися діти, стійкі до COVID-19

1 грудня 2020, 11:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На початку листопада в Сінгапурі жінка на ім'я Селін Нг-Чан, яка заразилася коронавірусом під час вагітності, народила хлопчика з антитілами до COVID-19.

Селін Нг-Чан була на 10 тижні вагітності, коли їй навесні 2020 поставили діагноз COVID-19. Її син на ім'я Олдрін народився без коронавірусу, зате з антитілами до нього.

Тоді, в березні, було мало відомо про те, як коронавірус торкнувся вагітних жінок та їхніх майбутніх дітей. Але тепер, коли Нг-Чан, приватний репетитор з Сінгапуру, на початку листопада народила сина Олдріна, з’явилися хороші новини як для Нг-Чан, так і для інших жінок, які хворіють або заразилися COVID-19 під час вагітності.

Відео дня

«Її історія додає нові свідчення про те, що передача COVID-19 від матері дитині є рідкісною і що діти, народжені від жінок, які перехворіли на цю хворобу, можуть бути певною мірою захищені», — заявила доктор Джессіка Медден, педіатр і неонатолог.

Невеликі дослідження показали, що COVID-інфіковані матері передають антитіла IgG — типу, що вказує на одужання — проти вірусу своєму плоду в утробі матері.

В одній березневій статті було описано шестеро жінок, у яких був позитивний результат тесту на вірус при пологах. Було виявлено, що у п’яти немовлят був підвищений рівень антитіл IgG, хоча у жодного з них не було COVID-19. Всі жінки носили маски, народжували дітей за допомогою кесаревого розтину в ізоляторах з від'ємним тиском і були ізольовані від своїх дітей відразу після пологів. У цьому, як показали свіжіші дослідження, не було необхідності.

У жовтневому звіті описується дитина, народжена від мами з безсимптомним COVID-19, у якої були антитіла IgG, але негативний тест на COVID, що демонструє «пасивний імунітет» через плаценту.

У певному сенсі цього і слід було очікувати, оскільки відомо, що антитіла IgG проти інших бактерій і вірусів захищають плід і новонароджених від інфекційних захворювань.

«Це причина, через яку деякі вакцини, такі як кашлюк і грип, рекомендуються під час вагітності. Рівень антитіл IgG збільшується у плода на більш пізніх термінах вагітності, особливо після 36-тижневої вагітності», — додала Джессіка Медден.

Проте необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як тяжкість захворювання впливає на рівень антитіл, яку роль відіграє час зараження під час вагітності і наскільки міцним і тривалим є передбачуваний імунітет дитини.

Більш того, за словами Медден, «ми не знаємо, чи забезпечить COVID-19 до вагітності імунітет IgG плодам, зачатим після того, як мати вже вилікувалася від вірусу».

Водночас вважається, що грудне молоко мам, нещодавно інфікованих COVID-19, забезпечує деякий захист новонародженим. Одне попереднє дослідження, проведене у вересні, показало, що з 37 зразків молока в жодному не виявлявся вірус, але у всіх були антитіла, які, як вважається, нейтралізували COVID-19.

Раніше НВ писав, що у Великій Британії жінка, інфікована коронавірусом, народила близнюків, перебуваючи в комі.

Цей випадок стався ще в квітні, але новина стала відома за межами Сполученого Королівства тільки зараз.

Жінка перебувала в комі чотири тижні і прокинулася через 16 днів після кесаревого розтину.

Хлопчик і дівчинка з’явилися на світ на 26-му тижні вагітності з вагою всього 850 і 770 грамів і були виписані після майже чотиримісячного перебування в лікарні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X