Вчені назвали корисну звичку, яка допоможе в боротьбі з коронавірусом

21 жовтня 2020, 11:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з дослідженням Медичного коледжу Пенсільванії, деякі пероральні антисептики і рідини для полоскання рота можуть інактивувати різні коронавіруси людини.

Результати показують, що деякі з цих продуктів можуть бути корисні для зниження вірусного навантаження, тобто кількості вірусу в роті після зараження, і можуть допомогти зменшити поширення SARS-CoV-2, коронавірусу, що викликає COVID-19.

Відео дня

Крейг Мейєрс, професор мікробіології і імунології, очолив групу лікарів і вчених, які протестували кілька засобів для полоскання порожнини рота і носоглотки в лабораторних умовах на їх здатність інактивувати людські коронавіруси, які за структурою схожі з SARS-CoV-2. Серед продуктів були 1% розчин дитячого шампуню, миючі засоби з перекисом і рідини для полоскання рота.

Дослідники виявили, що деякі з полоскань для носа і порожнини рота мають сильну здатністю нейтралізувати людський коронавірус, що дозволяє припустити, що ці продукти можуть мати потенціал для зменшення кількості вірусів, які розповсюджуються людьми з COVID-19.

«Поки ми чекаємо розробки вакцини, необхідні методи зниження передачі. Продукти, які ми тестували, легко доступні і часто вже є частиною повсякденного життя людей», — сказав Мейєрс.

Мейєрс і його колеги використовували тест, щоб відтворити взаємодію вірусу в носовій і ротової порожнини з полосканнями для рота. Порожнина носа і ротова порожнина є основними точками проникнення і передачі коронавірусів людини. Вони дозволили розчинам взаємодіяти з вірусом протягом 30 секунд, однією і двох хвилин перед розведенням розчинів для запобігання подальшої інактивації вірусу.

Щоб виміряти, скільки вірусу було інактивованоа, дослідники помістили розбавлені розчини в контакт з культивованими клітинами людини. Вони підрахували, скільки клітин залишилося живими після декількох днів впливу вірусного розчину, і використовували це число для розрахунку кількості людського коронавірусу, знищеного в результаті впливу рідин, які були протестовані.

1% розчин дитячого шампуню, який часто використовують лікарі в США для полоскання носових пазух, після двохвилинного контакту інактивував більш 99,9% людського коронавірусу. Деякі засоби для полоскання рота також були ефективні в інактивації інфекційного вірусу. Багато інактивували більш 99,9% вірусу всього за 30 секунд контакту, а деякі інактивувати 99,99% вірусу через 30 секунд.

За словами Мейєрса, результати є багатообіцяючими і доповнюють результати дослідження, що показує, що певні типи полоскань для порожнини рота можуть інактивувати SARS-CoV-2 в аналогічних експериментальних умовах.

Мейерс сказав, що наступним кроком до розширення цих результатів є розробка і проведення клінічних випробувань, щоб оцінити, чи можуть такі продукти, як рідини для полоскання рота, ефективно знижувати вірусне навантаження у пацієнтів з COVID-19.

Раніше НВ писав, що японські дослідники виявили, що коронавірус залишається активним на шкірі людини протягом дев’яти годин, що ще раз нагадує про необхідність частого миття рук для боротьби з пандемією.

Для порівняння, патоген, що викликає грип, виживає на шкірі людини приблизно 1,8 години, йдеться в дослідженні вчених з японського Медичного університету Кіото.

«Дев’ятигодинне виживання SARS-CoV-2 (штам вірусу, який викликає COVID-19) на шкірі людини може збільшити ризик контактної передачі в порівнянні з IAV (вірусом грипу A), тим самим прискорюючи пандемію», — йдеться в повідомленні.

Результати були отримані в ході експериментів, коли на шкіру людини наносили по 100 тисяч зразків коронавірусу і грипу, а потім фіксували час, яке проходить до зникнення вірусів з шкіри. Віруси грипу зникали за 1−2 години, а коронавірус в окремих випадках залишався протягом 11 годин, в середньому ж — 9 годин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X