Замкнуте коло? Пандемія коронавірусу посилила один з факторів ризику важкого COVID-19

17 вересня 2021, 10:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Коронавірус провокує зростання ожиріння (Фото:REUTERS / Gaelen Morse)

Коронавірус провокує зростання ожиріння (Фото:REUTERS / Gaelen Morse)

Нове дослідження пов’язує пандемію COVID-19 з «тривожним» зростанням ожиріння серед дітей і підлітків в США, починаючи з 2020 року.

За словами одного з авторів дослідження, доктора Елісон Гудман з Центрів з контролю і профілактиці захворювань, результати «істотні і викликають тривогу».

Це також ознака порочного кола. Пандемія, схоже, посилює давню епідемію ожиріння в країні, а ожиріння може піддати людей ризику більш серйозного захворювання після зараження коронавірусом.

Відео дня

Було виявлено, що 22% дітей і підлітків США страждали ожирінням в серпні минулого року, в порівнянні з 19% роком раніше. До пандемії діти зі здоровою вагою додавали в середньому 3,4 фунта (1,5 кг) на рік. Під час пандемії ця цифра зросла до 5,4 фунтів (2,4 кг).

Для дітей з помірним ожирінням очікувана надбавка у вазі збільшилася з 6,5 фунтів (3 кг) на рік до пандемії до 12 фунтів (5,4 кг) після початку пандемії.

За словами дослідників, рівень ожиріння різко збільшився у дітей у віці від 6 до 11 років, які більше залежать від своїх батьків і, можливо, більше постраждали, коли школи призупинили індивідуальні заняття.

Дослідження було засноване на огляді медичних карт більш ніж 432000 дітей і підлітків у віці від 2 до 19 років, які були зважені і виміряні як мінімум двічі перед пандемією і як мінімум один раз на початку пандемії.

Раніше на цьому тижні Центри з контролю і профілактиці захворювань в США повідомили, що кількість штатів, в яких не менше 35% жителів страждають на ожиріння, збільшилося в минулому році на чотири. До списку приєдналися Делавер, Айова, Огайо і Техас. У 2019 налічувалося 12 штатів: Алабама, Арканзас, Індіана, Канзас, Кентуккі, Луїзіана, Мічиган, Міссісіпі, Оклахома, Південна Кароліна, Теннессі і Західна Вірджинія.

Слухайте подкаст на цю тему

Раніше НВ писав, що ризик важкої форми COVID-19, що приводить до госпіталізації і смерті пацієнта, збільшується при індексі маси тіла (ІМТ) більше 23.

Набагато більше людей з надмірною вагою або ожирінням надходили в відділення інтенсивної терапії і потребували ШВЛ, ніж людей без надмірної ваги, підкреслили автори нової роботи.

Мін Гао з Оксфордського університету в Сполученому Королівстві і його колеги провели когортне дослідження, використовуючи анонімні дані пацієнтів, щоб вивчити зв’язок ожиріння з несприятливими наслідками після важкого гострого респіраторного синдрому, викликаного SARS-CoV-2. Дані були включені для 6 910 695 осіб, які відповідають критеріям (середній ІМТ — 26,78).

«Ми виявили, що найнижчий ризик був у людей з ІМТ 23, а далі ризик зростав лінійно — з кожним пунктом збільшення ІМТ ризик госпіталізації підвищувався на 5%, ризик потрапляння в відділення інтенсивної терапії - на 10% і ризик смерті на 4%» , — повідомляють автори дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X