Жителі міста в Бразилії отримали колективний імунітет до COVID-19 — дослідження

24 вересня 2020, 12:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Частота випадків коронавірусу в бразильському місті Манаус знижується: медики кажуть про перший випадок формування колективного імунітету.

Експерти підозрюють, що в ізольованому місті в джунглях Амазонки перехворіло занадто багато людей і тепер вірусу складно поширюватися.

Якщо це так, то Манаус досяг так званого колективного імунітету: ситуації, коли так багато людей в районі виробляють імунітет до хвороби, що навіть ті, хто не захворів, захищені.

Відео дня

У новому попередньому дослідженні група вчених з США, Великобританії і Бразилії дійшла висновку, що близько 66,1% жителів Манауса в якийсь момент були інфіковані COVID-19, що відповідає відсотковими показниками для колективного імунітету, які були передбачені раніше.

Але оскільки дослідження ще не було рецензовано і офіційно опубліковано — і оскільки інші фактори, такі як носіння масок і дистанціювання, також можуть сприяти зниженню числа випадків, висновки вчених не можуть вважатися остаточними.

«Трохи складно визначити, чи є це чистим колективним імунітетом або комбінацією чинників. Але це точно інтригує», — сказав доктор Томас Руссо, експерт з інфекційних захворювань з Університету Буффало, який не працював над новим дослідженням.

Варто зазначити, що використання колективного імунітету в якості плану реагування на пандемію у великій країні, наприклад — в США, було б руйнівним. Досягнення колективного імунітету в США, ймовірно, спричинило б собою мільйони загиблих.

«Безумовно буде надлишок смертей і майже напевно надлишок проміжних і довгострокових наслідків для здоров’я», — додав Руссо.

Додамо, нещодавнє дослідження в Німеччині показало, що імунна система деяких людей, які не піддавалися впливу нового коронавірусу, виявляється, вже «знайома» з патогеном.

Дослідження показало, що серед вибірки з 68 здорових дорослих людей в Німеччині, які не піддавалися впливу коронавірусу, 35% мали Т-клітини в крові, які реагували на вірус.

Т-клітини є частиною імунної системи і допомагають захистити організм від інфекції. Реактивність Т-клітин передбачає, що імунна система могла мати деякий попередній досвід боротьби з подібною інфекцією і може використовувати цю пам’ять для боротьби з новою інфекцією. На думку вчених, ці клітини були «ймовірно отримані при попередніх інфекціях ендемічними» коронавірусами. Така особливість імунітету називається перехресною реактивністю.

Автори роботи попереджають, що присутність Т-клітин не заважає людям заразитися коронавірусом, але їх наявність впливає на серйозність захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X