Всі на щеплення? Вакцина від грипу може полегшити перебіг коронавірусу — дослідження

4 листопада 2020, 11:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вакцинація проти грипу може мати захисний ефект для пацієнтів з COVID-19, хоча механізм цього ефекту поки не ясний.

До таких висновків дійшли медики з Флориди, які вивчили історії хвороби більш 2 тисяч пацієнтів з коронавірусом.

Мінг-Джим Ян, доктор медицини, з Університету Флориди в Гейнсвіллі, і його колеги провели ретроспективний огляд за участю 2005 пацієнтів старше 18 років, у яких позитивний результат тесту на COVID-19. Було вивчено вакцинаційний статус проти грипу і супутні захворювання.

Відео дня

Тяжкість захворювання, відображена в госпіталізації та вступу до відділення інтенсивної терапії (ВІТ), розглядалася як первинний результат. Було вивчено зв’язок між вакцинацією проти грипу і госпіталізацією.

Дослідники виявили, що в порівнянні з тими, хто був вакцинований, у пацієнтів з позитивною реакцією на COVID-19, які не отримували вакцину проти грипу протягом останнього року, шанси госпіталізації і надходження до відділення інтенсивної терапії збільшилися в 2,44 і 3, 29 рази відповідно.

Результати були скориговані з урахуванням віку, раси, статі, гіпертонії, діабету, хронічної обструктивної хвороби легень, ожиріння, ішемічної хвороби серця і застійної серцевої недостатності.

«Одна з найбільших проблем, з якою ми стикаємося з будь-превентивним заходом, — це змусити людей робити це. Так що, можливо, це буде непоганим поштовхом для людей, щоб вони зробили щеплення від грипу», — йдеться в заяві авторів дослідження.

Раніше НВ писав, що представники охорони здоров’я та медичні групи в США закликають людей зробити щеплення від грипу, незважаючи на те, що в світі триває пандемія коронавірусу.

Це важливо для того, щоб лікарі та лікарні не зіткнулися з додатковим тягарем лікування грипу в розпал пандемії.

«Це ми не говоримо про фактор замішання: у цих захворювань такі схожі ранні симптоми, що люди, хворі на грип, можуть помилково думати, що у них COVID-19», — сказав доктор Грегорі Поланд, фахівець з інфекційних захворювань в клініці Майо.

Центри США з контролю і профілактиці захворювань (CDC) рекомендують вакцину проти грипу всім, починаючи з 6-місячного віку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X