Знайомтеся, флюрона. У США повідомили про випадок одночасного зараження грипом та COVID-19

10 січня, 15:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські лікарі та лабораторії повідомляють про випадки флюрони (Фото:REUTERS/Chalinee Thirasupa)

Американські лікарі та лабораторії повідомляють про випадки флюрони (Фото:REUTERS/Chalinee Thirasupa)

У середу, 5 січня, офіційні особи в Лос-Анджелесі повідомили про перший у місті випадок «флюрони»: одночасної інфекції грипу та вірусу SARS-CoV-2.

Назва цього стану походить від слів «корона» та «інфлюенца» (тобто — грип).

Випадок був виявлений чотири дні тому у центрі тестування COVID-19 у Лос-Анджелесі, яким керує компанія 911 COVID Testing. Постраждалий хлопчик-підліток та його сім'я нещодавно повернулися з відпустки до Кабо-Сан-Лукаса. Один із його батьків дав позитивний результат на COVID-19, але тільки дитина дала позитивний результат на обидва віруси. Він також був єдиною людиною у своїй сім'ї, який відчув себе погано із симптомами запалення носових пазух.

Відео дня

Цікаво, що, незважаючи на початкові побоювання з приводу «твіндемії», сезонний грип фактично зник у багатьох частинах світу протягом 2020 року та більшої частини 2021 року завдяки заходам, пов’язаним із пандемією, які також приборкали передачу менш заразного грипу та інших мікробів.

Але ці заходи згодом пом’якшилися, і випадки грипу почали з’являтися у різних регіонах під час очікуваних сезонних піків.

Зокрема, минулого тижня ізраїльські чиновники охорони здоров’я повідомили про свій перший відомий випадок флюрони та зазначили, що можуть бути й інші. І хоча випадок у Лос-Анджелесі майже, напевно, не перший у США, схоже, це перший випадок, про який повідомляється на місцевому рівні.

Читайте також: Нове життя із COVID-19. Чому не можна порівнювати коронавірус та грип

На тому ж тижні лікарі Дитячої лікарні Техасу також повідомили про випадок флюрони у їхнього маленького пацієнта. Хворому не знадобилася госпіталізація, він одужує вдома.

Є деякі обмежені дані про тварин, що свідчать про те, що коінфекція коронавірусом та грипом А (одним із двох основних типів грипу, на який ми хворіємо щорічно) можуть завдати більше шкоди разом, ніж кожен з них окремо. Але незрозуміло, чи буде те саме вірно для людей, і існує безліч інших факторів, які можуть вплинути на ризик серйозного захворювання від будь-якої інфекції.

За словами медиків, «це викликає занепокоєння і може бути проблемою для тих, у кого є захворювання, що раніше існували, для всіх, у кого ослаблений імунітет».

Раніше НВ писав, що медики мають дані про цілу низку випадків одночасного зараження коронавірусом і грипом. Такі випадки були відзначені у США, Великій Британії та Китаї.

Перші дані вказують на те, що пацієнти, які страждають одночасно від грипу та COVID-19, проходять через дуже суворі випробування. Перебіг хвороби при зараженні двома вірусами одночасно виявляється дуже тяжким.

При цьому медики відзначають, що кількість випадків подвійного зараження можлива набагато більше, ніж повідомляється. Просто тому, що багатьох пацієнтів не тестують на обидва віруси. І просто приймають у разі подвійного зараження за тяжкі випадки COVID-19.

Симптоми грипу і коронавірусу настільки схожі, що поставити правильний діагноз — одне з найскладніших завдань цього року, пояснює Ліза Марагакіс із медичної школи при Університеті Джона Хопкінса.

Читайте також: COVID-19 та грип. Що нас чекає цієї зими

Читайте також: Ще одна пандемія? Експерти попередили про ризик масштабного спалаху грипу

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X