У нас проблема? Медики розповіли про ефективність вакцини Pfizer проти південноафриканського варіанту COVID-19

19 лютого 2021, 15:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показало, що вакцина COVID-19 від Pfizer викликає ослаблену імунну відповідь проти заразного варіанти коронавірусу, виявленого в Південній Африці.

За запевненнями медиків, якість роботи вакцини знизилася «приблизно на дві третини».

«Вакцина викликала менш сильну імунну відповідь проти лабораторного коронавірусу, що імітує виявлений в Південній Африці варіант, відомий як B.1.351, ніж проти вихідного штаму», — заявили в компанії.

Відео дня

Автори дослідження заявили, що «неясно», що насправді означає це зниження реакції «нейтралізації» антитіл для того, наскільки добре вакцина Pfizer захищає від COVID-19, що викликається B.1.351, в реальному житті.

Вакцина Pfizer і BioNTech виявилася на 95 відсотків ефективніше в захисті від вихідного коронавірусу в випробуваннях, проведених в 2020 році, і стала першою вакциною від COVID-19, схваленої в багатьох країнах, включаючи США і Великобританію. Pfizer і BioNTech заявили, що прагнуть до кінця 2021 року виробити в цілому близько 2 мільярдів доз.

B.1.351 був вперше виявлений в Південній Африці в зразках, що відносяться до жовтня 2020 року, і поширився в 35 країнах світу, включаючи Великобританію і США. За даними GISAID, в США зареєстровано вісім випадків зараження людей цим варіантом, але реальне число може бути вище.

Вважається, що цей варіант на 50 відсотків більше заразний, ніж оригінальні варіанти коронавірусу. Лабораторні дослідження показали, що B.1.351 іноді вислизає від антитіл, що виробляються людьми, раніше інфікованими коронавірусом. Вплив цього явища на ефективність вакцин поки не зрозумілий.

Учені з американського фармацевтичного гіганта Pfizer і Медичного відділення Техаського університету (UTMB) протестували зразки крові 15 осіб, які отримали вакцину Pfizer-BioNTech проти трьох лабораторних псевдовірусів, і порівняли реакцію зі штамом, що циркулює в США в січні 2020 року.

Слід зазначити, що методи і висновки експерименту не піддавалися ретельній перевірці іншими експертами в рамках експертної оцінки. Дослідження було невеликим, і вимірювали тільки антитіла, які є лише одним з аспектів імунної відповіді.

Пий-Йон Ши, професор UTMB і співавтор дослідження, сказав, що немає «межі» для визначення того, наскільки великою має бути відповідь антитіл для захисту від вірусу. Він сказав, що підозрював, що імунна відповідь, що спостерігається в дослідженні, ймовірно, буде значно вище.

Ши сказав, що, навіть якщо розглянутий варіант вірусу значно знижує ефективність вакцини, вона все одно повинна допомогти захистити від важких хвороб і смерті.

Раніше НВ писав, що вакцина виробництва компанії Pfizer ефективна на 92,6% вже після введення першої дози — про це заявили два канадських дослідника в листі, опублікованому в Медичному журналі Нової Англії.

Дослідники Донута Сковронська і Гастон Де Серрес вивчили документи, передані розробником вакцин Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), і дійшли висновку, що ефективність вакцини вже після першої дози становить 92,6%.

Вчені не знають, як довго єдина доза вакцини буде захищати організм, але вважають, що введення другої дози через місяць після першої може дати «невелику додаткову перевагу в короткостроковій перспективі».

Вони запропонували відкласти введення другої дози до тих пір, поки всі люди з пріоритетної групи не отримають хоча б першу.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X