Зима близько. Британські вчені передбачили, скільки людей може померти в другу хвилю коронавірусу

15 липня 2020, 21:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники змоделювали, що тільки у Великобританії цієї зими може статися близько 120 000 нових смертей від коронавірусу.

Різні сценарії пропонують діапазон від 24 500 до 251 000 випадків смерті від вірусів тільки в лікарнях, з максимумом в січні і лютому.

У звіті, який запросив головний науковий консультант Великобританії сер Патрік Валланс, підкреслюється, що все ще існує високий ступінь невизначеності щодо того, як пандемія коронавірусу буде протікати цієї зими. При цьому документ не враховує будь-які блокування, ліки або вакцини.

Відео дня

Але дослідження показують, що вірус може вижити довше в більш холодних умовах і з більшою ймовірністю поширюється, коли люди проводять більше часу в приміщенні. І експерти стурбовані тим, що медична система Королівства буде перебувати під надзвичайним тиском, не тільки через відродження коронавірусу, але також через сезонний грип і регулярне, не коронавірусне навантаження.

Професор Стівен Холгейт, фахівець з респіраторних захворювань з Університетської клініки Саутгемптона NHS Trust, який головував в звіті, сказав: «Це не прогноз — але це можливо. Моделювання передбачає, що смертність може бути вище з новою хвилею Covid-19 цієї зими. Але ризик цього може бути знижений, якщо ми приймемо заходи».

У зв’язку з відносно невеликим числом випадків захворювання на коронавірус на даний момент, «це критична можливість, щоб допомогти нам підготуватися до гіршого, що зимою може обрушитися на нас», додав він.

Дослідники можуть моделювати ймовірні сценарії. Але симуляції засновані на припущеннях, які не завжди виявляються в реальному житті. Якщо змінити будь-який з параметрів, ви отримаєте абсолютно різні прогнози.

В даний час смертність від коронавірусу в Великобританії знижується, що дає країні можливість спланувати подальші дії. Уряд закупив достатньо вакцини проти грипу, щоб розгорнути «найбільшу програму вакцинації проти грипу» і працює над створенням програми вакцинації проти коронавірусу, якщо буде знайдена успішна вакцина, розповів міністр охорони здоров’я Метт Хенкок.

У заяві уряду говорилося: «Ми залишаємося пильними, і уряд забезпечить наявність необхідних ресурсів, щоб уникнути другого піку, який міг би знищити нашу медичну систему».

Раніше дослідники з Великобританії показали, що антитіла до нового коронавірусу можуть зберігатися в організмі людини всього кілька місяців.

Вивчення майже 100 людей у Великобританії показало, що відповіді антитіл можуть почати зменшуватися через 20−30 днів після початку симптомів COVID-19.

Нове дослідження включало зразки, зібрані від 65 пацієнтів з підтвердженим Covid-19 до 94 днів після того, як у них почали проявлятися симптоми, і від 31 медичного працівника, у якого були тести на антитіла кожні 1−2 тижні між березнем і червнем.

Дослідники також дійшли висновку, що тяжкість симптомів COVID-19 може впливати на ступінь відповіді антитіл.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X