Підрахували. Pfizer заявив про високу ефективність вакцини проти COVID-19 для дітей

23 жовтня 2021, 12:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У США вивчають щеплення від COVID-19 серед дітей молодшого шкільного віку (Фото:Pfizer / Handout via REUTERS)

У США вивчають щеплення від COVID-19 серед дітей молодшого шкільного віку (Фото:Pfizer / Handout via REUTERS)

Дитячі дози вакцини Pfizer проти COVID-19 є безпечними і майже на 91% ефективними для запобігання симптоматичних інфекцій у дітей у віці від 5 до 11 років.

Представники Pfizer опублікували дані нового дослідження, оскільки США розглядають можливість відкриття вакцинації для цієї вікової групи.

Щеплення дітей в США можуть початися на початку листопада, тобто перші діти в черзі отримають дві дози вакцини до католицького Різдва, якщо регулюючі органи дадуть добро. Це означало б значне розширення кампанії вакцинації в країні, охопивши приблизно 28 млн дітей молодшого шкільного віку.

Відео дня

Радники FDA публічно обговорять докази на наступному тижні. Якщо агентство санкціонує щеплення, Центри з контролю і профілактиці захворювань приймуть остаточне рішення про те, хто повинен їх отримати.

Повнорозмірні щеплення Pfizer вже дозволені для всіх у віці 12 років і старше, але педіатри і багато батьків з нетерпінням чекають захисту дітей молодшого віку, щоб зупинити зростання інфекцій через дельта-варіант.

Доктор Соня Расмуссен, професор педіатрії та епідеміології Університету Флориди, назвала дані Pfizer «дійсно обнадійливими» і передбачила, що FDA і CDC дадуть згоду на щеплення.

Вона сказала, що «відрадно бачити», що вакцина виявилася ефективною при введенні однієї третини дози. За словами Расмуссен, це знижує ймовірність болів в руках, лихоманки та інших легких наслідків, які можуть виникнути при будь-якої вакцинації.

«Я не бачу тут ніяких червоних прапорів, які могли б стурбувати людей», — сказала Расмуссен.

У дослідженні Pfizer було відстежено 2268 дітей в групі від 5 до 11, які отримали або два щеплення з різницею в три тижні, або плацебо, або низьку дозу вакцини. Кожна доза становила одну третину від кількості, що дається підліткам і дорослим.

Дослідники підрахували, що низька доза вакцини була ефективна майже на 91%, виходячи з 16 випадків COVID-19 серед молодих людей, яким вводили пустушки, в порівнянні з трьома випадками серед вакцинованих дітей. Ні у кого з молодих людей не було зареєстровано серйозних захворювань, але у вакцинованих були набагато легші симптоми, ніж у їх нещеплених однолітків.

Більша частина даних дослідження була зібрана в США в серпні і вересні, коли дельта-варіант став домінуючим штамом COVID-19.

Ще одна обнадійлива новина: раніше на цьому тижні Центр контролю захворювань повідомив, що, незважаючи на різке зростання кількості дельта-варіанту за літо, вакцинація Pfizer на 93% ефективна в запобіганні госпіталізації серед дітей у віці від 12 до 18 років.

Moderna також вивчає щеплення від COVID-19 серед дітей молодшого шкільного віку. Pfizer і Moderna також займаються вивченням препаратів для маленьких дітей, аж до 6-місячного віку. Результати очікуються пізніше в цьому році.

Раніше НВ писав, що система постійного моніторингу безпеки мРНК-вакцин проти COVID-19 і виявила серйозних побічних ефектів ані в щеплень Pfizer, ані у щеплень Moderna.

Дослідження проводиться представниками федерального і приватного страхування в США і вже вивчило медичні дані мільйонів людей.

Щотижня з 14 грудня 2020 року зібрана команда відстежує медичні записи мільйонів американців, які отримали мРНК-вакцину від COVID-19, вивчаючи стан їх здоров’я до і після вакцинації.

Аналізуючи медичні карти 6,2 млн людей з однієї дозою мРНК-вакцини і 5,7 млн чоловік з двома дозами, дослідники не виявили статистичних доказів, що пов’язують щеплення з будь-яким з 23 серйозних результатів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X