Про тварин подумайте! Чоловік з Арізони заразив собаку та кішку COVID-19

12 листопада 2021, 14:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чоловік заразив коронавірусом тварин (Фото:REUTERS/Tatyana Makeyeva)

Чоловік заразив коронавірусом тварин (Фото:REUTERS/Tatyana Makeyeva)

У США вчені описали перший випадок зараження свійських тварин — собаки та кішки — коронавірусом SARS-CoV-2 від свого господаря.

Власника не було вакциновано, він мало що робив для захисту своїх вихованців, і до нього приходили гості, які не були вакциновані, розповіли медики.

Власник тварин вилікувався від COVID-19, і обидва вихованці не мали симптомів. Проте тестування показало, що власник, кішка та собака були інфіковані ідентичним штамом коронавірусу, і вірус поширився від власника до собаки чи кішки, або обох.

Відео дня

Дослідники пояснили, що домашні тварини були прикуті до квартири і практично не мали можливості піддатися впливу вірусу самостійно, тому малоймовірно, що вони заразили свого господаря. Крім того, симптоми COVID вперше виявилися у людини, а не у домашніх тварин.

Поточне дослідження — одне з п’яти пілотних досліджень COVID-19 у тварин у США, але воно єдине, що включає геномне секвенування вірусу як від домашніх тварин, так і від власників.

«Це тематичне дослідження було першим прикладом, який ми отримали в рамках проекту, який продемонстрував ймовірність передачі вірусу від власника тварин у будинку», — сказала авторка звіту Хейлі Яглом, епідеміологиня з Дослідницького інституту трансляційної геноміки (TGen) у Флагстаффі, Арізона.

Щоб захистити своїх вихованців, власники мають пройти вакцинацію. Якщо вони дійсно заразилися COVID-19, їм слід носити маски, коли вони знаходяться поруч із домашніми тваринами, а не обіймати та не цілувати їх, порадила Яглом.

«Хоча немає потреби повністю ізолюватися від своїх домашніх тварин, власники із симптомами COVID-19 повинні мінімізувати контакти, наскільки вони можуть», — додала Яглом у прес-релізі інституту.

За даними дослідників, станом на 1 вересня понад 180 собак і кішок у США дали позитивний результат на коронавірус.

«Це чудовий приклад використання геноміки для отримання інформації про патогени», — сказав Девід Енгельталер, директор відділу патогенів та мікробіома TGen. «Це дослідження показує, що ми можемо не тільки використовувати геноміку для відстеження варіантів COVID по всьому світу, але ми також можемо використовувати цю технологію для відстеження точкових передач і в даному випадку передачі від власників домашніх тварин».

Раніше НВ писав, що у вересні 2021 року в США зафіксували перший випадок коронавірусу у тхора. Як повідомили у Міністерстві сільського господарства США, позитивний результат на COVID-19 виявили у Флориді.

Зразки були досліджені після того, як у тварини з’явилися симптоми, включаючи чхання та кашель. На думку чиновників, тхір заразився від людини, інфікованої COVID-19.

Маленьких тхорів зазвичай тримають як домашніх тварин. У США заявили, що ризик поширення вірусу тваринами серед людей невеликий, фахівці не рекомендують проводити рутинне тестування тварин.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X