Одумалися. Франція дозволила людям похилого віку вакцинуватися препаратом AstraZeneca

2 березня 2021, 13:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Французький уряд заявляє, що літні люди з вже існуючими захворюваннями тепер можуть отримати вакцину проти Covid-19 від AstraZeneca.

Минулого місяця Франція схвалила використання вакцини тільки для людей віком до 65 років, пославшись на відсутність даних для літніх людей, але тепер ця позиція змінилася.

Відео дня

«Люди, які мають супутні захворювання, можуть бути вакциновані AstraZeneca, зокрема і люди у віці від 65 до 74 років», — сказав міністр охорони здоров’я.

Вакцина Oxford-AstraZeneca широко використовується у Великій Британії, але кілька країн ЄС все ще обмежують її вакцинацією для осіб віком до 65 років, включно з Німеччиною. Регулюючий орган ЄС із лікарських засобів схвалив преперат для всіх дорослих, але кожен член ЄС має встановити свою власну політику розгортання.

Виступаючи на телебаченні, міністр охорони здоров’я Франції Олів'є Веран сказав, що люди з вже наявними захворюваннями, такими як високий кров’яний тиск або діабет, можуть отримати вакцину Oxford-AstraZeneca в кабінетах терапевта, лікарнях і «протягом кількох днів» в аптеках. За його словами, ця політика буде застосовуватися до осіб віком до 50 років, зокрема у віці від 65 до 75 років.

Він додав, що особам, старшим за 75 років, як і раніше, будуть пропонуватися щеплення від Pfizer або Moderna.

У січні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вакцина AstraZeneca «майже неефективна» для старших вікових груп — це твердження рішуче відкидалося в той час офіційними особами і вченими Великої Британії. Але після засідання Ради Європи в п’ятницю він сказав: «Якщо мені запропонують цю вакцину, я, очевидно, прийму її».

У міру появи нових даних французькі чиновники охорони здоров’я намагалися переконати людей, що ця вакцина так само безпечна і ефективна, як і інші вакцини проти Covid-19.

Деякі французькі лікарі відкинули вакцину, пославшись на початкові побічні ефекти у деяких людей і дані випробувань, які свідчать про те, що вона забезпечує мінімальний захист від легких форм південноафриканського варіанту Covid-19, хоча розробник сказав, що вона, як і раніше, захищає від важких захворювань.

На сьогодні близько трьох мільйонів осіб отримали хоча б одну дозу вакцини проти Covid-19 у Франції - проти понад 20 мільйонів в Великій Британії, де проживає приблизно таке ж населення.

Комісія з вакцин Німеччини наразі переглядає свою рекомендацію, і минулого тижня канцлер Ангела Меркель заявила, що це «вакцина, якій можна довіряти».

Велика Британія використовує вакцину, вироблену британо-шведською фармацевтичною фірмою AstraZeneca, в своїй програмі масової імунізації з грудня.

Представники охорони здоров’я Великої Британії заявляють, що це забезпечує «високий рівень захисту» для будь-якого віку. Жоден з тих, хто отримав оксфордську вакцину під час випробувань, не був госпіталізований або серйозно захворів через Covid. Вакцина вводиться двома ін'єкціями в руку, друга — через 4−12 тижнів після першої.

Раніше НВ писав, що Канада до 4 березня отримає першу партію вакцини від коронавірусу AstraZeneca з Індії. До кінця тижня країна планує отримати 500 тисяч доз препарату.

Поставка вакцини очікується в середу, 3 березня. Всього Канада погодила поставку 2 мільйонів доз вакцини з Індії до середини травня. Цього вистачить для щеплень 2,7% населення.

Україна вже отримала першу партію вакцини AstraZeneca з Індії в розмірі 500 тисяч доз. Її також роблять Serum Institute India.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що з квітня по червень 2021 року очікується додаткове постачання вакцини. Канада веде переговори з компаніями Pfizer і Moderna.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X