Це прорив? Вчені з США заявили про відкриття молекули, яка блокує коронавірус

15 вересня 2020, 16:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені зі школи медицини Університету Піттсбурга заявили, що виділили «найменшу біологічну молекулу», яка «повністю і цілеспрямовано нейтралізує» SARS-CoV-2.

Компонент антитіла в 10 разів менше повнорозмірного антитіла і був використаний для створення препарату Ab8. Препарат розглядається як потенційний профілактичний засіб проти SARS-CoV-2.

Відео дня

Згідно зі звітом, під час випробувань препарат показав «високу ефективність в профілактиці і лікуванні» інфекцій SARS-CoV-2 у мишей і хом’яків. Повідомляється також, що препарат не зв’язується з людськими клітинами, що дозволяє припустити, що він не буде мати негативних побічних ефектів у людей.

«Ab8 не тільки має потенціал для лікування COVID-19, але також може використовуватися для запобігання зараження людей SARS-CoV-2», — сказав співавтор роботи Джон Меллорс, керівник відділу інфекційних захворювань в школі медицини Університету Піттсбурга.

«Антитіла більшого розміру працюють проти інших інфекційних захворювань і добре переносяться, що дає нам надію, що це може бути ефективним лікуванням для пацієнтів з COVID-19 і для захисту тих, хто ніколи не хворів інфекцією і не має імунітету», — додав він.

Згідно зі звітом, команда Центру біозахисту і нових захворювань Університету Техасу і Національної лабораторії Галвестона перевірила Ab8 і виявила, що він блокує проникнення вірусу в клітини. У випробуваннях на мишах у тих, кого лікували Ab8, було в 10 разів менше інфекційного вірусу в порівнянні з тими, кого не лікували.

Раніше НВ писав, що китайські вакцини від коронавірусу можуть бути готові до масового застосування вже в листопаді або грудні, повідомили в Китайському центрі з профілактики та контролю захворювань (ЦКЗ).

У Китаї на завершальній стадії клінічних випробувань знаходяться чотири вакцини від COVID-19. За словами провідного фахівця з біобезпеки ЦКЗ У Гуйчжень, третя фаза клінічних досліджень проходить гладко.

Вона підкреслила, що після вакцинації експериментальним препаратом в квітні у неї не було ніяких аномальних симптомів або захворювань.

Підрозділи державного фармацевтичного гіганта China National Pharmaceutical Group (Sinopharm) і Sinovac Biotech розробляють три вакцини від коронавірусу. Четверта вакцина від COVID-19, що розробляється CanSino Biologics, була схвалена для використання китайськими військовими в червні.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X