Планета одинаків. 10 ознак соціальної ізоляції та як вам з ними боротися

Соціальна ізоляція (Фото:aconsciousrethink.com)
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у деяких країнах кожна третя людина відчуває самотність або є соціально ізольованою. Що може на це вказувати і як із цим боротися?
Незважаючи на велику кількість соціальних платформ, нові засоби комунікації та об'єднання всього світу за допомогою високошвидкісного транспорту, інтернету
Представники ВООЗ вважають, що з цією проблемою найчастіше стикаються люди похилого віку, і боротьбу із соціальною ізоляцією назвали одним із чотирьох основних напрямків діяльності організації у межах програми Десятиріччя здорового старіння ООН (2021−2030).
У звіті Національної академії наук, інженерії та медицини (NASEM) США вказано, що більше третини дорослих старше 45 років почуваються самотніми, а майже чверть дорослих старше 65 вважаються соціально ізольованими.
Результати окремих досліджень припускають, що до «безпрецедентної ситуації з підвищенням рівня соціальної ізоляції» привела пандемія COVID-19, під час якої люди вимушені проводити величезну кількість часу вдома.
«Деяким людям може подобатися самотність. Також важливо відзначити, що соціальна ізоляція та самотність — це два різні аспекти соціальних відносин, і між ними немає суттєвого зв’язку. Однак і те, й інше може поставити під загрозу здоров’я», — повідомляється у статті Центру контролю та профілактики захворювань США.
НВ розібрався, як проявляється соціальна ізоляція, чим вона відрізняється від самотності та як з нею боротися.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.