Дев’ять абсурдних міфів про жінок, які розвінчала наука. Вам теж час задуматися

5 вересня 2021, 09:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Неоднозначні думки про різницю статей досі можуть існувати серед нас (Фото:Pixabay)

Неоднозначні думки про різницю статей досі можуть існувати серед нас (Фото:Pixabay)

Стереотипи і подвійні стандарти взяли свій початок ще з самих «темних» часів, коли не було рівноправності й вже тим паче рівності — все це колись вважалося нормою у суспільстві, але зараз ситуація змінилася.

Сьогодні ситуація цілковито інша, але неоднозначні думки про різницю статей досі можуть існувати серед нас. Ба більше, деякі у це навіть свято вірять.

Ми зібрали для вас головні міфи про жінок, які можуть розбурхати здоровий глузд, а в деяких випадках навіть спричинити розгубленість.

Відео дня

Міф № 1. Випадковий секс, пов’язаний з низькою самооцінкою у жінок

Яскравий приклад подвійних стандартів — багато людей все ще вірять (помилково), в те, що жінки, які надають перевагу випадковому сексу, мають низьку самооцінку.

Нове дослідження показало, що цього стереотипу дотримувалися як жінки, так і чоловіки, ліберали і консерватори, до того ж в усьому спектрі людей з погляду рівня релігійності та сексизму.

Результати були нещодавно опубліковані в журналі Psychological Science.

В експерименті учасників попросили зробити поспішне судження про незнайому людину у віці від 20 до 30 років, у якого були відносини на одну ніч, моногамний секс або відсутність сексу.

Учасники вважають, що жінки які мали випадкові зв’язки, мають низьку самооцінку, що цікаво, подібного зв’язку між поведінкою чоловіків і їх самооцінкою не встановили.

Навіть коли були представлені докази зворотного, люди відмовлялися в це вірити, на їхню думку жінки в моногамних відносинах відчувають себе комфортніше.

Міф № 2. Жінка гірше керує автомобілем

Всі ми знаємо, яка репутація у жінок, коли справа стосується керування авто. Деякі пов’язують це з гормонами, але це аж ніяк не так. Між поганим водієм і статтю немає зв’язку. І дослідники з цим згодні. Ба більше, вчені стверджують, що чоловіки гірше водять транспортом через свою безпечність, вони менше дотримуються правил дорожнього руху, перевищують швидкість, керують машину в нетверезому стані і тому розбиваються в аваріях вдвічі частіше ніж жінки.

Міф № 3. «Не жіноча це справа» або гендерний розподіл у роботі

Двісті років тому багато хто вважав, що жінки не здатні до науки, не призначені для політики і живуть почуттями, головні їхні таланти — м’якість, лагідність, підпорядкування і материнство, у той час, як чоловіки прагнуть до відкриттів, влади й управління. Як сказав філософ Ніл Леві, «в середньому жіночий інтелект найкраще справляється з завданнями, спрямованими на створення комфорту для інших людей».

А освіта вважалася і зовсім небезпечним для жіночого здоров’я.

Вчені оскаржили ідею про те, що жінки не схильні до роботи, яку заведено вважати «чоловічою» у суспільстві.

Є стереотип, що жінка скоріше буде працювати медсестрою, ніж водієм автобуса, бо у неї це «закладено природою».

Насправді такий вибір нав’язує суспільство, саме соціум заохочує чоловіків і жінок виконувати різну роботу з раннього віку, і вже «поклик природи» тут ніяким чином не фігурує.

Проте, жіноча вибірковість як і раніше використовується як пояснення гендерного розриву в кар'єрі і сфері роботи.

Міф № 4. Жінки емоційніші й вибуховіші

Історично склалось, що співчуття і емоції вважалися антиподом розуму і раціональності. Дослідження ставить це під сумнів. Дослідники виявили, що жінки проявляли більше співчуття, ніж чоловіки, і з більшою ймовірністю мали «внутрішню» негативну реакцію на заподіяння шкоди іншим.

Стереотипи щодо статі і вираження емоцій, як правило, неточні і вводять в оману. Вони не визнають ситуативні, індивідуальні та культурні відмінності в емоційній виразності чоловіків і жінок. Вони також мають тенденцію узагальнювати емоційну інтенсивність і частоту, а також різні способи вираження емоцій, наприклад, вербальні та поведінкові моделі. Більш того, вони схильні перебільшувати ступінь гендерних відмінностей у вираженні емоцій.

Міф № 5. Нейросексизм або стереотип про те, що у чоловіків і жінок різні мізки

У статті, опублікованій в журналі Neuroscience and Biobehavioural Reviews представлений аналіз тридцятирічного дослідження мозку. Згідно з даними вченим, між чоловічим і жіночим мозком коли-небудь успішно виявлялася дуже невелика різниця.

Фактично, якщо ігнорувати давно визнаний факт, що чоловічий мозок зазвичай більший (що не покращує когнітивні здібності), між чоловіком жінкою існує тільки один відсоток спостережуваних відмінностей.

Міф № 6. Жінки говіркіші

Всі ми чули стереотип, що жінки люблять поговорити, в процесі обмінятися ідеями про все, починаючи від кар'єрного зростання і закінчуючи планами на вечерю. Принаймні, так кажуть, але так це насправді?

Можемо ми дійсно зробити такі радикальні узагальнення про модель спілкування жінок в порівнянні з чоловіками? Досліджень на цю тему напрочуд мало, враховуючи силу стереотипу — деякі дослідження говорять, що так, жінки більш балакучі, ніж чоловіки. Інші свідчать, що немає ніякої закономірності. Треті ж показують, що чоловіки ще більші базіки.

Можливо, все це протиріччя пов’язані з труднощами вивчення такого явища. Більшість цих досліджень спираються або на дані, представлені самими співрозмовниками, або на дані спостережень, в яких дослідники безпосередньо спостерігають за взаємодіями. Але обидва ці підходи несуть з собою серйозні обмеження. По-перше, наші спогади далеко не такі хороші, як нам хотілося б думати. По-друге, дослідники можуть спостерігати тільки певну кількість людей одночасно, а це означає, що важко знайти великі набори даних, які пропонують максимальну статистичну потужність для виявлення відмінностей. Ще одна проблема, пов’язана з прямим наглядом, полягає в тому, що випробовувані можуть діяти більш активно перед дослідником

Міф № 7. Жінки — слабка стать

Не будемо сперечатися, що в більшості випадків, за природними якостями, жінки поступаються у фізичних даних чоловікам. Не дивлячись на це, в тривалості життя, жінки, як і раніше, випереджають чоловіків. Крім того, жінки рідше гинуть від нещасних випадків, і більше схильні відвідувати лікаря, на відміну від чоловіків, які йдуть в лікарню, коли ситуація вже критична.

Але є й інша причина, вчені припускають, що фактор тривалості життя, може бути закладений в Х- і Y-хромосомах. Оскільки у чоловіків тільки одна X-хромосома, а у жінок дві, відповідно якщо в хромосомі трапляються якісь мутації, у жінки є ще одна X-хромосома, а у чоловіків все може закінчитися куди сумніше.

Міф № 8. Рак грудей буває тільки у жінок

Хоча це трапляється рідко, чоловіки можуть захворіти на рак грудей.

До прикладу, приблизно 1 з кожних 100 випадків раку грудей, діагностованих в США, виявляється у чоловіка.

Лікування раку грудей у чоловіків таке ж, як і у жінок. Це залежить від того, наскільки велика пухлина і наскільки далеко вона поширилася. Лікування може включати хірургічне втручання, хіміотерапію, променеву терапію, гормональну терапію і таргетну терапію.

Міф № 9. Незахищений секс жінки з її попередніми чоловіками може вплинути на її дітей у майбутньому

Телегонія більше схожа на конспірологічну змову, але прихильники цієї теорії досі серед нас.

Телегонія передбачає, що всі попередні партнери жінки, з якими вона мала незахищений секс, можуть передати генетичні риси її дітям, незалежно від того, від якого чоловіка ці діти. А найбільший вплив має перший статевий партнер. Ця теорія дуже стара, спочатку лікарі були впевнені в її справжності, але з розвитком медицини наступні генетичні дослідження та експерименти довели, що це не більше ніж фейк.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X