10 простих, але ефективних способів сподобатися оточенню

21 травня 2021, 06:42
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Усім нам до вподоби відчувати, що ми подобаємося іншим людям. І є нехитрі способи, як зробити це відчуття постійним

Чимало з нас навіть не замислюються про те, яке враження справляють на оточення.

А декому навіть здається, що чим активніше й агресивніше вони поводяться з іншими людьми, тим більше симпатій вони отримають у відповідь.

Відео дня

Насправді все набагато складніше.

Мистецтво подобатися іншим людям передбачає безліч компромісів.

Американський психолог Гай Вінч визначив 10 способів, які допоможуть вам зробити так, аби ви більше подобалися оточенню.

1 Навчіться слухати

Людям подобається, коли до них дослухаються.

І нехитрий секрет в мистецтві слухати полягає в тому, щоб… дійсно слухати те, що каже ваш співрозмовник. Тоді ви зможете в потрібних місцях підтакувати, кивати головою і емоційно наголошувати, що вам не байдуже те, що вам говорять. Це допоможе вам сподобатися співрозмовнику.

2 Навчіться підтримувати

Коли співрозмовник говорить, що йому довелося працювати всі вихідні, краще не відповідати на це реплікою із серії «хто багато працює, той добре заробляє».

Більшість людей, коли скаржаться, хочуть почути щось більш співчутливе.
Бодай «мені дуже шкода тебе».

Коли людина каже про свої досягнення, пропонуйте їй щирі вітання. Якщо людина скаржиться на щось, вона розраховує на співчуття і т. ін.

3 Будьте уважними

Багато людей забувають про те, наскільки люди цінують увагу.

Наприклад, якщо хтось каже вам про те, що згодом йому належить скласти важливий іспит, запам’ятайте це і пізніше перепитайте, як все минуло.

Якщо людина говорить, що її дитина захворіла, не забудьте потім запитати, як її здоров’я. Люди помічають, коли ви виявляєте увагу до них. І цінують це.

4 Шукайте точки дотику

Люди відчувають симпатію до тих, хто на них схожий. До тих, хто дотримується аналогічних поглядів, має схожі інтереси.

Цікавтеся, які захоплення і переконання людей, що вас оточують, намагайтеся з’ясувати, що у вас може бути спільного — це прямий шлях до виникнення симпатії між вами.

5 За допомогою Використовуйте мову тіла

Не уникайте рукостискань, дивіться людям у вічі, посміхайтеся, сидіть або стійте у відкритій позі (уникайте схрещених рук і т. ін.), кивайте і показуйте залученість, коли вам щось розповідають.

6 Покладіть свій смартфон подалі

Під час спілкування з іншою людиною не тримайте смартфон в руках, покладіть його в кишеню. А якщо він лежить на столі, переверніть його екраном донизу. Це покаже співрозмовникові, що ви дійсно приділяєте йому увагу.

7 Не варто скаржитися надмірно

З одного боку, скарги корисні і навіть деколи допомагають зміцнити зв’язки між людьми (наприклад, ви цілком можете почати симпатизувати людині, яка як і ви не любите безглузді комедії або гамірні заклади).

Але якщо ви скаржитеся постійно і на все поспіль, постійно чимось незадоволені, ви, швидше за все, будете роздратовувати людей.

8 Не намагайтеся домінувати в розмові

Ви можете бути бездоганним оповідачем, але інші люди теж хочуть побути в центрі уваги.

Тому намагайтеся в розмові оцінювати, скільки часу говорите ви, і скільки співрозмовник. Він оцінить ваше прагнення дати йому бути почутим.

9 Не вихваляйтеся

Часом дуже спокусливо згадати про свої успіхи, великі заробітки, знайомства зі знаменитими людьми і т. ін. Але найчастіше це може призвести до того, що абонент не перейметься до вас симпатією, а все відбудеться рівно навпаки. Хтось може почати заздрити вам це не найкращий спосіб шукати симпатії). А хтось просто буде роздратований вашим хизуванням.

10 Зведіть незгоду до мінімуму

Якщо ви добре знайомі з людиною і вже симпатизуєте один одному, навіть серйозні розбіжності не можуть зашкодити вашим відносинам.

Але з малознайомими людьми це працює не так. Навіть коли ви не згодні з людиною, намагайтеся уникати різких формулювань і згладжувати гострі кути.

Якщо людині сподобався фільм, який страшенно не сподобався вам, намагайтеся озвучувати лише конструктивну критику, не кажіть, що «фільм був повною нісенітницею». Таким чином ви налаштуєте людину проти себе.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X