Згідно з дослідженнями, більшість людей спить на спині. У спільній колонці для The Conversation Крістіан Моро, доцент кафедри науки і медицини Університету Бонда, й аспірантка того самого університету Шарлотта Фелпс зазначають, що ті, хто спить на спині, сплять гірше, оскільки мають труднощі з диханням через таку позу.
Уночі ми активно рухаємося — особливо чоловіки віком до 35 років. І це добре, оскільки тіло має рухатися навіть під час сну — воно відстежує будь-який дискомфорт і коригує своє положення.
Дослідження, у якому взяли участь 664 особи, показало, що в середньому люди проводили 54% сну на боці, 37% — на спині та 7% — на животі.
Учені досі не знають оптимальної пози для сну, оскільки ця тема недостатньо досліджена. Крім того, на це впливає безліч інших факторів — вік, вага, статура, довкілля, вагітність, рід занять і таке інше.
Окремо Моро та Фелпс відзначають важливість вибору відповідної подушки: U-подібна подушка може допомогти вам довше спати, а кругла допоможе зменшити біль після сну.
Також варто стежити за ліжком — якщо воно провисло, шумить або має інші ознаки зношування, варто задуматися про його заміну (або заміну матраца, який бажано змінювати раз на один-два роки), оскільки неправильна форма ліжка та матраца рано чи пізно призведе до проблем хребта.
Інші поради вчених:
- Ідеальна температура для сну — 15−19°C.
- У кімнаті завжди має бути свіже повітря.
- Деякі ліки, наприклад, деякі види антигістамінних препаратів, дадуть вам змогу легше заснути. З іншого боку, стимулятори на кшталт кофеїну навпаки негативно впливають на сон.
- Не лягати спати з повним сечовим міхуром.