Харчування

19 січня 2022, 20:05

NV Преміум

Три харчові добавки для схуднення, які дійсно працюють. А ви про них навіть не чули

Якщо ви скептично ставитеся до диво-добавок, які допомагають схуднути, швидше за все, ви маєте рацію. Проте є винятки.

У будь-якій аптеці нині продаються десятки препаратів, які «допомагають схуднути». Це всілякі чаї, настойки, трави, збори, узвари тощо. Більшість їх є суто творчістю у сфері народної медицини. Жодна наука за ними не стоїть.

Купувати їх варто тільки в тому випадку, якщо ви з певної причини полюбляєте казки, вірите в те, що вакцини «роздають Wi-Fi», а пласкою Землею насправді правлять рептилоїди.

Однак це не означає, що сама ідея про те, що можна урізноманітнити свій раціон деякими добавками або приправами, що сприяють схудненню, є безперспективною.

Навпаки, низка добавок мають за своєю репутацією наукову доказову базу. Це не означає, що існують диво-препарати, які дозволяють харчуватися фастфудом, але при цьому все одно худнути, однак є такі добавки, які за дотепного використання можуть допомогти вам позбутися зайвої ваги.

Ось про них ми й поговоримо у цій статті.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Капсаїцин

Багато народів із різних частин світу традиційно вважають, що гостра їжа корисна для здоров'я. І вони частково мають рацію. І річ у тім, що гострі прянощі мають низку вже доведених наукою переваг для здоров'я самі по собі.

Декілька нещодавніх досліджень показали, що один з найпоширеніших гострих інгредієнтів може серйозно допомогти при схудненні.

Йдеться про капсаїцин — речовину, яка робить перець чилі гострим.

Дослідження показали, що капсаїцин може стримати ваш апетит і скоротити споживання їжі, оскільки збільшує енерговитрати після їжі та окислення жирів.

Наприклад, одна наукова робота свідчить, що вживання добавки капсаїцину перед їжею знижує калорійність наступної трапези на 74 ккал.

Також капсаїцин виявився здатним прискорювати метаболізм навіть за низькокалорійних дієт. Деякі пацієнти худнули на 0,5-1 кг за два тижні, просто приймаючи добавку капсаїцину і не змінюючи основних харчових звичок.

Власне капсаїцин абсолютно нешкідливий для здоров'я, зазначають дослідники. Але його великі дози (3 мг на день та більше) у декого з людей призводять до розладу травлення. Не всі однаково добре переносять гостре, так би мовити.

Хром

Ні, Хром – не лише браузер. Це ще й мінерал, який є просто незамінним для здоров'я. Зокрема, хром посилює дію інсуліну, допомагаючи регулювати рівень глюкози у крові.

Вважається, що потрібна добова доза хрому становить 50-100 мкг.

Проте низка нещодавніх досліджень показує, що більш значні дози хрому, а точніше пиколінату хрому (поширена харчова добавка), який містить хром і піколінову кислоту, може сприяти схудненню.

Так, згідно з нещодавнім метадослідженням (що є аналізом дев'яти інших досліджень останніх років), прийом 500-1000 мкг піколінату хрому протягом 8-10 тижнів дав змогу піддослідним позбутися на 1,1 кг більше, ніж іншій фокус-групі, яка хром не вживала. Харчування в обох групах було однаковим.

Щоправда, дослідники зазначають, що прийом таких значних доз хрому в деяких пацієнтів призводить до проблем із травленням та головного болю.

Ірвінгія габонська фриканське манго)

Екстракт насіння цього фруктового дерева, яке росте в Центральній Африці, здавна вважається народним засобом для спалювання жиру. Хоча донедавна наукових доказів не було, і багато медиків відносили африканське манго до тих самих «харчових добавкок» з галузі фантастики.

Проте низка нещодавніх досліджень показала, що африканські народні цілителі все-таки щось знали. Екстракт насіння ірвінгії габонської має властивість пригнічувати адипогенез (процес формування жирової тканини). Але це ще не все — також ця речовина при регулярному вживанні посилює відчуття насичення і знижує рівень цукру в крові після їжі.

Дослідники перевірили це твердження традиційним методом — розділили піддослідних на дві групи з однаковою дієтою. Учасники однієї групи приймали екстракт ірвінгії габонської і схудли на 5-10% більше, ніж учасники групи, які приймали замість харчової добавки плацебо.

Передозування екстракту може призводити до розладів із травленням та головного болю, констатують медики.

Другие новости

Всі новини