24 лютого, 21:35
П’ять вітамінів, які допоможуть перемогти стрес. Ні, це не C, D і E
Однак, у вашій боротьбі зі стресом нерозумно не скористатися сильними союзниками, які можуть надати неоціненну допомогу.
Зрозуміло, йдеться про вітаміни і харчові добавки. Однак, не про ті, які ви звикли пити з дитинства з приводу і без.
Ніхто не заперечує користі вітамінів C, B, A, E, а також магнію, цинку
Однак, як свідчать численні дослідження, найефективніші в боротьбі зі стресом інші харчові добавки. Про деякі з них ви напевно навіть не чули.
П’ять вітамінів і харчових добавок, які ефективні в боротьбі зі стресом
1 Мелатонін
Стрес дуже часто провокується нестачею сну. А навіть якщо спочатку стрес викликаний іншими причинами, то саме нестача сну може його відчутно погіршувати.
І тут на перший план виходить мелатонін — гормон, який регулює циркадні ритми нашого організму. Рівень мелатоніну зростає ввечері, коли надворі темніє, і ми відчуваємо сонливість, а потім падає вранці, коли світає, і ми відчуваємо приплив ранкової бадьорості.
Одне з недавніх досліджень показало, що підвищення рівня мелатоніну здатне значно скоротити час, який потрібен пацієнтові, щоб заснути.
Мелатонін — природний гормон, і його додатковий прийом ніяк не відбивається на його виробництві в організмі.
2 Комплекс вітамінів B
Загалом роль вітамінів групи B в організмі важко переоцінити. Вони вкрай важливі для процесів, за допомогою яких організм перетворює їжу, яку ви їсте, в енергію.
Від рівня вітамінів групи B залежить здоров’я серцево-судинної системи і мозку.
Ви цілком можете отримувати достатню кількість вітамінів B, якщо ваша дієта багата м’ясом, цільнозерновими і молочними продуктами, бобовими, яйцями і зеленими салатами.
Однак, за деякими дослідженнями, великі дози вітамінів групи B можуть знижувати стрес. Або, у всякому разі, ефективно «гасити» його симптоми.
Передплатіть, щоб прочитати повністю
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Одне з нещодавніх досліджень показало, що це відбувається завдяки тому, що вітаміни B знижують рівень гомоцистеїну в крові — так називається сірковмісна амінокислота, яка асоціюється зі стресом (а також підвищеним ризиком низки захворювань серцево-судинної системи).
Ще одне дослідження, в якому брали участь більш ніж 1200 пацієнтів у США, показало, що прийом мультивітамінів, які містять комплекс вітамінів групи B, приводить до істотного зниження ознак стресу і занепокоєння, поліпшення настрою.
3 Гліцин
Амінокислота під назвою гліцин відіграє ключову роль у процесах, які дають можливість організму виробляти білки.
За деякими дослідженнями, гліцин може підвищувати стійкість до стресу, сприяючи зниженню температури вашого тіла, а також поліпшуючи ефект відпочинку під час вашого сну.
Відповідно до одного з недавніх досліджень, проведених у Німеччині, прийом невеликої дози гліцину перед сном істотно покращує якість сну і допомагає людині відчувати себе бадьорою після пробудження на наступний день.
Аналогічне дослідження американських вчених показало, що невелика доза гліцину перед сном не тільки поліпшує якість сну, а й позитивно позначається на роботі пам’яті.
4 L-теанін
Ця речовина зі складною назвою є амінокислотою, яка у великій кількості трапляється в чайному листі.
Згідно з деякими дослідженнями, ця амінокислота знижує стрес і дає ефект розслаблення, не маючи водночас седативних властивостей.
Згідно зі ще однією роботою американських вчених, прийом L-теаніну в складі харчових добавок допоміг знизити рівень стресу і навіть знизити пульс у пацієнтів, яких просили виконувати складні завдання, що створюють стрес.
5 Родіола рожева
Ця речовина, також відома як золотий корінь, показала себе як відмінний засіб для боротьби зі стресом під час одразу кількох нещодавніх досліджень.
Наприклад, одна з робіт показує, що родіола є природним адаптогеном — речовиною, яка стимулює реакцію організму на зростання стресу.
Інше велике дослідження в США дало можливість зробити ще детальніші висновки. Вчені протягом 8 тижнів спостерігали за 100 пацієнтами, які скаржилися на високий рівень стресу, проблеми зі сном і концентрацією уваги.
Дослідження показало, що прийом 400 мг родіоли щодня істотно знижував симптоми стресу вже через тиждень після початку експерименту.