Вчені спростовують популярний міф про людську пам’ять. Ваша особистість складніша ніж ви думаєте - фото
Ексклюзив НВ

Вчені спростовують популярний міф про людську пам’ять. Ваша особистість складніша ніж ви думаєте

27 жовтня, 22:20

Які спогади визначають нашу особу? І чому ми не обираємо, що запам’ятовувати, а що ні?

На початку XXI століття набула поширення теорія про те, що особистість людини багато в чому визначається так званими основними спогадами (core memories). Але сьогодні до неї багато питань.

Відео дня

Прихильники теорії стверджують, що основні спогади багато в чому формують наші особистості, поведінку та світовідчуття. Більшість цих основних спогадів нібито формуються у дитинстві та ранньому підлітковому віці. З чого випливає, що в пізньому віці ми вплинути на них не можемо.

Вважається, що таких основних спогадів може бути трохи більше п'яти. Іншими словами, з безлічі спогадів, що зберігаються у вашій пам'яті, не більше п'яти є основними — такими, що визначають вашу особистість. З цього також випливає, що особистість кожного з нас багато в чому формується кількома ключовими подіями, кожна з яких робить свій внесок у нашу особистість, патерни поведінки та відчуття самих себе.

Мультфільм Головоломка студії Pixar, що вийшов у 2015 році, привів ідею про основні спогади до справжньої масовості. З того часу тема залишається популярною у соцмережах (особливо в TikTok), де користувачі активно діляться своїми яскравими спогадами дитинства.

Багато людей вважають, що основними спогадами, які визначили їхні особистості, були найяскравіші і найбільш ранні їхні спогади. Наприклад, перегляд мультфільму з батьками суботнього ранку, теплий літній дощ або перше кохання в дитячому садку.

А що говорить про основні спогади наука?

Насправді якщо ви встигли повірити в міф про основні спогади, то новини вам не сподобаються.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X