Медицина

25 жовтня 2021, 06:00

НВ Преміум

П’ять міфів про коронавірус, в які ви вірили. Або навіть вірите зараз

Коронавірус є новою інфекцією, тому вчені все ще вивчають її походження, симптоми і наслідки для організму.

З кожним днем з’являється все більше нових даних про хворобу, які спростовують колись актуальну інформацію.

COVID-19 став частиною життя кожної людини з середини березня 2020 року, коли більшість шкіл, підприємств перейшли на дистанційну роботу, щоб зменшити небезпечні контакти і запобігти поширенню вірусу. Тепер з появою вакцин і обізнаність у запобіжних заходів у нас з’явилося більше шансів на перемогу, попри поширення більш небезпечного варіанту коронавірусу Дельта.

Пам’ятайте, що знаючи факти про коронавірусну хворобу ви допоможете зупинити поширення непотрібних чуток, які на тлі прогресуючого варіанту Дельта, можуть з новою силою погіршити ситуацію.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Міф № 1. Імунітет до коронавірусу короткостроковий

На початку пандемії вчені ще не мали даних про те як довго триває імунітет до коронавірусу, вважалося, що він короткостроковий і ви будете не сприйнятливі до інфекції протягом 2−3 місяців.

Зараз вчені отримали нові дані, тепер вважається, що імунітет до коронавірусу може тривати до 16 місяців. А дослідження австралійських вчених і зовсім передбачає, що люди, інфіковані SARS-CoV-2, ймовірно, будуть виробляти антитіла проти вірусу більшу частину свого життя.

Вчені ідентифікували довгоживучі продукуючі клітини антитіл в кістковому мозку людей, які видужали від COVID-19.

Дослідження надає докази того, що імунітет, викликаний інфекцією SARS-CoV-2, буде надзвичайно тривалим. На додаток до гарних новин, мається на увазі, що вакцини будуть мати такий же стійкий ефект.

Антитіла — білки, які можуть розпізнавати і допомагати інактивувати вірусні частинки — є ключовим в імунному захисті. Після нової інфекції короткоживучі клітини, звані плазмобластами, є раннім джерелом антитіл.

Міф № 2. Рукавички можуть захистити вас від коронавірусу

Носіння рукавичок здається гарною ідеєю для захисту від COVID-19, але насправді рукавички створюють помилкове відчуття безпеки й можуть фактично збільшити поширення вірусу.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я носіння рукавичок в громадських місцях не тільки не є обов’язковим, але і навіть не рекомендується. Замість цього намагайтеся частіше мити руки спиртовим гелем або водою з милом.

Міф № 3. Тепла вода не захистить вас від зараження коронавірусом

Поширюються неправдиві повідомлення про те, що питво, купання в теплій або гарячій воді, промивання внутрішньої частини носа фізіологічним розчином (сольовим) розчином, захистять вас від COVID-19, якщо ви зазнали впливу коронавірусу.

Ці повідомлення не відповідають дійсності. Коронавірус, що викликає COVID-19, дуже крихітний, і його не можна промити або вимити з горла або носових проходів. Кращі способи запобігти інфекції - це зробити вакцинацію, надіти маску і дотримуватися гігієни рук та фізично дистанціюватися.

Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що вживання часнику і регулярне полоскання носа розчином також не захистять від коронавірусної інфекції.

Міф № 4. Коронавірус влітку не так небезпечний

І хоча дослідження, проведене вченими Імперського коледжу Лондона і опубліковане Proceedings of the National Academy of Sciences, є першим, в якому дані про навколишнє середовище були включені в епідеміологічні моделі передачі SARS-CoV-2, вірусу, що стоїть за COVID-19 — ви можете заразитися COVID-19 незалежно від того, наскільки сонячно і тепло.

Дослідження показує, що передача вірусу, що викликає COVID-19, змінюється в залежності від сезону, але більш теплих умов недостатньо для запобігання передачі. Вплив сонячного проміння або високих температур не запобігає і не лікує COVID-19. Отже, в будь-яку погоду ви повинні слідувати офіційним радам, щоб захистити себе від вірусу.

Хоча вийти на сонячне світло, це все ще хороша ідея, оскільки це допомагає вашому організму виробляти вітамін D, який важливий для вашої імунної системи, адже хто не хоче зміцнити імунітет в наш час?

Міф № 5. Якщо ви молоді і здорові, то ви не захворієте на важку форму COVID-19

Це найпоширеніша помилка, і найнебезпечніше, що молоді люди можуть відчувати себе цілком безтурботно. Хоч більш серйозні випадки COVID-19 найчастіше зустрічаються у літніх людей і у тих, хто має супутні захворювання, ніхто не застрахований від непередбачуваного перебігу коронавірусу.

Це одна з найбільш загадкових речей, пов’язаних з COVID-19. Хвороба може проявлятися по-різному від однієї людини до іншої. Ось чому нам всім потрібно бути обережними стосовно оточуючих і до себе.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Другие новости

Всі новини