Медицина

17 травня 2021, 21:00

Чипування брехнею. За більшість фейків проти COVID-вакцинації відповідальні всього 12 осіб — хто вони?

Сумніви і вагання, які пов’язані з дезінформацією проти вакцини від COVID-19, можуть вплинути на збереження життів в умовах пандемії, тому знайти джерело їх поширення є питанням «Життя і смерті».

Згідно з недавнім дослідженням, всі ці фейки, що вже стали глобальною проблемою, мають не так багато відправних точок.

Експерти виявили, що більшість змов проти вакцинації, що фігурують в соціальних мережах, можна простежити до всього лише 12 індивідуальних акаунтів.

Ця група людей і їх організації несуть пряму відповідальність за 65% всієї антивакцинної пропаганди, яка поширюється у Facebook і Twitter.

Ця цифра заснована на аналізі понад 812 тисяч повідомлень з Facebook і Twitter в період з 1 лютого по 16 березня 2021 року.

Розслідування проводилося Центром протидії цифровий ненависті (CCDH) і Anti-Vax Watch - організація, яка стежить за галуззю по боротьбі з вакцинами.

«На очах у публіки в інтернеті живе невелика група людей, які не мають відповідного медичного досвіду та мають власні кишені, для зловживання платформами соціальних мереж, щоб спотворювати загрозу COVID і поширювати дезінформацію про безпеку вакцин», - пояснює у звіті генеральний директор CCDH Імран Ахмед.

Згідно зі звітом фахівців, акаунти, які поширюють фейки проти вакцинації, охоплюють велику кількість людей - понад 59 мільйонів, і як наслідок - у них з'явилося багато послідовників, які створюють значну кількість дезінформації.

Виконаною роботою вчені хотіли, «достукатися» до лідерів соціальних мереж, щоб деактивувати акаунти, які розповсюджують змови і містифікації проти вакцини.

Незважаючи на ідентифікацію цих облікових записів, подальше дослідження, опубліковане CCDH і Anti-Vax Watch в квітні, показало, що станом на 25 квітня 10 учасників групи все ще перебували на Facebook і Twitter, а дев'ять залишалися в мережі. Instagram.

Наразі пару облікових записів були заблоковані або обмежені, але деякі з них, продовжують поширювати дезінформацію.

Згідно з даними дослідження, ключові дійові особи в сфері антивакса - це згуртована група професійних пропагандистів, люди, що керують багатомільйонними організаціями, зареєстрованими в основному в США, кожна компанія налічує близько 60 осіб.

Більш того: вони створюють навчальні посібники для активістів, адаптують свої повідомлення для різних аудиторій і влаштовують величезні конференції.

Раніше НВ писав, що конспірологічне мислення виникає не просто так - і існують певні чинники, які роблять людину більш сприйнятливим до теорій змови. Згідно з новими дослідженнями, чим нижче рівень критичного мислення, тим вище ймовірність того, що людина повірить в плоску Землю.

Раніше психологи розповідали, що в конспірологію вірять менш освічені та допитливі люди, які хочуть виділятися на тлі інших. Нове дослідження, опубліковане в журналі Applied Cognitive Psychology, виявило ще один важливий фактор сприйнятливості до теорій змови - критичне мислення.

Другие новости

Всі новини