Вчені з’ясували, як порно впливає на психічне здоров’я. Все не так вже й погано

4 вересня 2020, 13:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Психологи з Великої Британії заявили, що онлайн-порнографія не впливає на рівень сексуального задоволення і оцінку себе або інших людей. Попередні дослідження доводили протилежне.

Багато досліджень підтверджували, що онлайн-порнографія пов’язана з негативними змінами ментального здоров’я людини.

Зокрема, перегляд контенту для дорослих пов’язували зі зміною реального сприйняття себе і свого партнера, завищених очікуваннях від сексуального досвіду у реальності, об'єктивації жінок і т. і.

Відео дня

Але, недавно, група психологів з кількох британських університетів опублікувала результати дослідження, згідно з якими перегляд онлайн-порнографії не пов’язаний з подібними змінами у ментальному здоров'ї.

Вчені проаналізували групу з 252 гетеросексуальних чоловіків і жінок, 85% з яких хоча б раз у житті дивилися «матеріали сексуального характеру у інтернеті».

Виявилося, що 80% респондентів усвідомлювали, що онлайн-порно є повністю або частково нереалістичним.

Дослідники також визначили, що перегляд подібного контенту не пов’язаний з негативними змінами у психічному здоров'ї, сексуальному задоволенні, самооцінкою свого тіла або сексизмом.

«Ці результати пропонують деякі докази того, що кореляти нормативного використання онлайн-порно можуть бути не такими поширеними або значимими, як нас запевняють у деякій літературі», — заявили автори роботи.

Обмеженнями дослідження є невелика вибірка і відсутність респондентів «атипової статі та сексуальної ідентичності», як заявляють вчені.

Психологи припускають, що подібні дослідження у подальшому можуть надати більше можливостей для вивчення потенційних корисних властивостей сексуального медіаконтенту і їх застосування у клінічних умовах.

Результати недавнього дослідження, яке було опубліковане у журналі Journal of Social and Personal Relationships також підтверджують, що бажання дивитися порно не пов’язане з особистими стосунками людини.

Іншими словами, у людей може виникати бажання дивитися порно, навіть якщо у них все в порядку з особистим життям.

Дослідники також з’ясували, що для жінок порно є більшою мірою способом стимулювати сексуальне життя з партнером, а для чоловіків — отримати сексуальну розрядку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X