Не підведе. Вчені визначили продукт, який покращує якість сексу у чоловіків

30 липня 2019, 16:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідницький проект під назвою Fertinuts, здається, знайшов докази того, що чоловіки, які їдять багато горіхів, можуть підвищити якість сексу.

Дослідження охопило майже 100 молодих здорових чоловіків в Іспанії, повідомляє Gizmodo.

Дослідження було рандомізованим контрольованим випробуванням. Половині чоловіків було запропоновано вживати не менше 60 грамів різних сирих горіхів в день протягом 14 тижнів, на додаток до їх звичайної дієти, в той час як інша половина просто дотримувалася своєї звичайної дієти, уникаючи горіхів, якщо це можливо.

Відео дня

До і після дослідження добровольці відповідали на питання про їхнє статеве життя, і їх кров перевірялася на вміст оксиду азоту (NO) і E-селектину, двох природних молекул. Вчені використовували ці рівні як маркери для здоров’я кровоносних судин в статевому члені, які уможливлюють ерекцію.

Між двома групами до початку дослідження не було серйозних відмінностей ні за однією з цих характеристик. Але після цього, як з’ясували вчені, добровольці, що поїдають горіхи, повідомили про значне збільшення їх оргазмічної функції і сексуального бажання в середньому.

«На закінчення, наше дослідження припускає, що дотримання здорової дієти, доповненої змішаними горіхами, може допомогти поліпшити еректильну функцію і сексуальне бажання», — пишуть автори, робота яких була опублікована в журналі Nutrition.

Це дослідження узгоджується з більш ранніми клінічними дослідженнями, які показали, що вживання 100 г фісташок в день протягом трьох тижнів покращує ерекцію у чоловіків з уже існуючою еректильною дисфункцією. Це також випливає з більш раннього дослідження авторів, заснованого на тій же вибірці добровольців, в ході якого з’ясувалося, що добровольці, які вживають горіхи, поліпшили якість, кількість і функцію сперматозоїдів.

Але, як це часто буває в дослідженнях з харчування, в їх висновках є кілька важливих застережень. Одним з них є той факт, що рівні NO і E-селектину не змінилися взагалі ні для однієї групи. І оскільки це було провідною теорією команди про те, як горіхи можуть поліпшити ерекцію у чоловіків, ми задаємося питанням, як ці ефекти відбулися.

Незнання того, чому річ, А пов’язана з річчю В, не робить недійсним зв’язок між ними, але залишає місце для більш простих пояснень. Оскільки чоловіки знали, що вони їдять горіхи, наприклад, можливо, що їх самооцінка в сексуальній майстерності була фактично ефектом плацебо, а не біологічною зміною тіла, викликаною споживанням горіхів.

Найбільше турбує те, що саме дослідження було частково профінансовано компанією Big Nut, також відомої як Міжнародна рада з горіхів і сухофруктів (INC), галузевою групою з більш ніж 800 компаній з виробництва горіхів і сухофруктів по всьому світу. Один з дослідників насправді є неоплачуваним науковим консультантом INC, згідно перелічених у статті конфліктів інтересів, в той час як інший в минулому отримував фінансування на дослідження від горіхової індустрії.

Фінансування від промисловості є важливою частиною досліджень, особливо досліджень в області харчування. Але хоча результати такого роду досліджень не слід автоматично відкидати, вони часто набагато менш важливі, ніж дослідження, які не фінансуються промисловістю.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X