Менше народжуватимуть. Чому росіяни кинулися масово скуповувати презервативи

18 березня, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Росію захлеснув ажіотажний попит на засоби бар'єрної контрацепції (Фото:zeferli@gmail.com/depositphotos)

Росію захлеснув ажіотажний попит на засоби бар'єрної контрацепції (Фото:zeferli@gmail.com/depositphotos)

У РФ спостерігається ажіотажний попит на засоби контрацепції. Причому, він виник нещодавно — з 28 лютого.

У той час, як українці бояться втратити репродуктивне здоров'я через стрес, пов'язаний з війною, росіяни, здається, вирішили ретельніше контролювати свою популяцію.

За даними компанії DSM Group, що займається маркетинговими дослідженнями фармацевтичного ринку, за період з 28 лютого по 6 березня обсяг продажів презервативів зріс у середньому на цілих 17% у натуральному вираженні. У грошовому - на 32%, що пояснюється зростанням цін у Росії.

Відео дня

За інформацією місцевих ЗМІ, окремі рітейлери фіксують підвищення продажів на 26% і навіть на 30%.

Російські маркетологи поспішили пояснити ажіотаж необхідністю отримання приємних емоцій. «Презервативи – це продукт першої необхідності, – заявив Володимир Козлов в інтерв'ю радіо Sputnik . — Ми зараз живемо в дуже непростий час, коли кожній людині потрібен позитив. Позитивні емоції формують в організмі дофамін, який дозволяє якось переносити лихоліття. Він компенсує стрес, низький емоційний стан та депресію, а також повертає активність. Одне з найдоступніших джерел дофаміну — це секс, тому продажі презервативів і зростають.»

Але не все так просто

Попит на контрацептиви навряд чи пояснюється лише бажанням отримати задоволення від сексу, адже їхня головна мета – захист від захворювань та небажаної вагітності.

Під час криз спад народжуваності спостерігається повсюдно. У тій же Росії це відбувалося неодноразово після розпаду СРСР. Так, згідно з даними Росстату, в порівнянні з 1986-88гг, коли на одну жінку припадало в середньому 2.1-2.2 дитини, в 1999 цей показник знизився майже вдвічі і склав 1.16.

На графіку нижче легко відстежити коливання рівня народжуваності, зіставивши їх із періодами економічної нестабільності.

розстат
Фото: розстат

Повільний ріст почався у 2000 році і тривав до 2015 — тобто, до періоду запровадження жорстких санкцій через анексію Криму, які значно знизили рівень життя росіян. У 2015 році на одну жінку припадало в середньому 1.78 дитини, а вже у 2019 — 1.5.

Таким чином, найближчим часом стає цілком очікуваним загострення демографічної кризи у Росії. Безпрецедентні економічні санкції прискорять падіння рубля, уповільнення темпів виробництва, посилять безробіття. У подібних умовах планування поповнення в сім'ї – ризиковий захід.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X