«День сексу має бути не один раз на рік». Що треба знати про сексуальність у 2020 році — інтерв'ю з експертом

30 листопада 2020, 17:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Професор і сексопатолог Юрій Гурженко в інтерв'ю Радіо НВ у Міжнародний день сексу розказав, чому в українських школах має бути сексуальна освіта і що робити із проблемами у сексуальному житті.

Юрій Гурженко

Сексопатолог

 — Я вважаю, що день сексу повинен бути не один раз у рік. Проте у сексології немає норми. Індивідуальна норма в кожного своя. Залежно від статевої конституції, яка буває сильна, середня та слабка. Якщо чоловікам сильної конституції потрібно раз на добу і до глибокої старості, то при слабкій статевій конституції йому вистачає раз на три місяці і все. Якщо це співпадає з жінкою, то це добре, а як не співпадає, то приходиться щось робити.

Відео дня

— Яка найпопулярніша проблема або тема, яку пари обговорюють із сексопатологом?

— Те, що з роками люди звикають один до одного і вже нічого нового запропонувати не можуть, тож секс потихеньку вмирає.

— А як же його воскресити?

— Для цього потрібно проявити велику сексуальну фантазію, як з боку чоловіка, так і з боку жінки. І квіти треба дарувати не тільки на 8 березня, на день народження, а ще треба згадати день першого поцілунку, день першого сексуального контакту, день першого знайомства. Якийсь день придумати самому завжди можна для того, щоб всім було краще та веселіше жити. І тоді буде все добре.

— І запрошувати один одного на побачення, мені здається, навіть якщо це 20 років у шлюбі.

— Один одному треба допомогти! От кажуть: «нам немає часу на це, дружина завжди зайнята». А хто заважає їй допомогти? Це ж сторицею віддасться. Адже святий обов’язок та невід'ємне право допомогти дружині, це ж буде завжди чудово всім.

— Мене дратує трошки, коли кажуть, що чоловік має допомагати дружині, наче то лише обов’язок дружини дбати про добробут. Ні, чоловік має разом з нею дбати про добробут. Не треба нікому допомогати, просто варто розподілити обов’язки.

— А як же? Це правильно. Якщо вона щось робить на кухні, то прийди їй допоможи. Хоча би обійми і поцілуй, і то буде краще. Це вже буде допомога.

— Які, на вашу думку, міфи про сексуальне життя досі заважають українцям жити?

— У нас дуже багато економічних і соціальних проблем, окрім сексуальних. Якщо раніше до нас звертались в більшості випадків чоловіки після 40−50, то зараз уже в 20 і в 18 років звертаються з сексуальними проблемами. Тобто проблем у нас вистачає. Екологічних, економічних тощо. І сексуальних теж.

У нас всі хвороби помолодшали. Тими хворобами, які були характерні для старших років, зараз хворіють і молодші. А чим більше хворих, тим більше проблем сексуального характеру. І ще одне — нам деяким чином заважає сексуальна революція.

— Яким чином?

— Відкритість, порнографія, якої в нас вистачає. У нас зникла романтика сексуальних відносин.

— Тобто порнографію не можна дивитися?

— Якби порнографію дивились тільки ті, хто може оцінити її правильно. А у нас її дивляться підлітки, яким ще рано і які ще не готові психологічно до цього.

— У нас не вистачає сексуальної освіти. Із підлітками варто говорити ще зі школи про цю тему, щоб інформація була відкрита, і здобувати її можна було не тільки в інтернеті. А краще було б, якби батьки або опікуни їй все пояснили, а не дитина сама шукала в інтернеті та знаходила невідомо що.

— У нас були такі уроки в школі колись, це було років 25−30 назад. Ми ходили в школи і розповідали, були уроки сексуального виховання, яких зараз немає, на жаль.

Підписуйтеся на наші подкасти на Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і на платформі MEGOGO

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X