Згадаймо старовину. Три причини займатися сексом після 70 років

16 жовтня 2019, 22:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Чи має інтимна близькість якісь вікові обмеження? Звісно, так, скажете ви. Не зовсім, дадуть вам відповідь експерти.

Побутує дуже багато нав’язаних суспільством міфів щодо інтимних стосунків і старіння. Але ж сексуальна активність — це ознака здорової старості. Принаймні, це підтверджують результати досліджень.

Відео дня

Центр громадського здоров’я опублікував матеріал з результатами дослідження, проведеного в Швеції.

Згідно з цим дослідженням, за останні 30 років кількість і якість сексуального досвіду серед 70-річних людей зросла.

Чоловіки і жінки літнього віку отримують більше задоволення від сексуального життя, у них стає менше порушень у статевій сфері і формується позитивніше ставлення до сексуальності, ніж у представників молодого покоління.

Інше дослідження (якщо бути точним, то дослідження проблем старіння в країнах Європи, на яке теж посилається ЦГЗ) продемонструвало, що приблизно половина чоловіків, які старші за 70 років, підтвердили наявність епізодів інтимних стосунків не рідше ніж раз на тиждень.

Простіше кажучи, після сімдесяти років щонайменше половина чоловіків приблизно на 20% частіше займаються коханням, аніж у молодшому віці.

Водночас ці дослідження демонструють і зворотний бік медалі.

Люди літнього віку часто страждають через нав’язані страхи, їм важко говорити про власну сексуальність.

Особливо складно обговорювати проблеми інтимного здоров’я зі своїм лікарем. Виною всьому стереотип про те, що секс у старості — це погано.

Тим часом, статева активність безпосередньо пов’язана з фізичним здоров’ям, хворобами і зниженням функціональних можливостей організму, зазначають медики.

Вся річ у сексуальному вихованні та доступі людей до питань сексуального здоров’я.

У ЦГЗ підкреслюють важливість якісної підготовки медперсоналу, який має не відлякувати, а допомогти розібратися з проблемами.

По-перше, секс добре впливає не тільки на фізичне самопочуття, а й на психічну складову.

Секс викликає сплеск гормонів, які зі свого боку сприяють гарному настрою, стимулює імунну систему і знижує кров’яний тиск. Фактично, це альтернатива фізичним вправам і ефективний метод профілактики захворювань серцево-судинної системи.

По-друге, регулярний секс гальмує старіння і подовжує активну життєдіяльність. Він знижує ризик виникнення раку простати у чоловіків і раку грудей у жінок.

Важливо пам’ятати і те, що секс знижує ризики розвитку деменції народі також відомої як «старечий маразм»). А гормони допамін і окситоцин, які виробляються під час статевого акту, підвищують працездатність мозку. Нещодавнє дослідження британських вчених з університету Ковентрі засвідчило, що люди літнього віку, у яких секс трапляється регулярно, в середньому краще справляються з математичними завданнями, ніж ті їхні однолітки, у кого на інтимному фронті постійне затишшя.

Для підтримки інтимного здоров’я в літньому віці експерти рекомендують обмежити вживання алкоголю, кинути палити, частіше займатися спортом, правильно харчуватися і обов’язково відвідувати свого лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X