Шість побічних ефектів від протизаплідних пігулок. Ось що вам потрібно знати

14 жовтня, 07:30
Протизаплідні таблетки безпечні для більшості людей (Фото:Reproductive Health Supplies Coalition/Unsplash)

Протизаплідні таблетки безпечні для більшості людей (Фото:Reproductive Health Supplies Coalition/Unsplash)

Кожна форма контрацепції має певний ризик. Протизаплідні таблетки можуть викликати у вас неприємні симптоми.

Перш ніж прийняти рішення про те, який метод для запобігання небажаній вагітності вибрати, порівняйте свої варіанти, щоб з’ясувати, який з них краще для вас.

Протизаплідні таблетки безпечні для більшості людей, але всі ліки мають певні ризики та побічні ефекти.

Відео дня

Комбіновані оральні контрацептиви — протизаплідні таблетки складаються з синтетичних гормонів, які є аналогами жіночих статевих гормонів, що виробляються в організмі жінки, протягом вагітності.

На сьогодні найбільш часто призначається тип оральних контрацептивів містить синтетичні версії природних жіночих гормонів естрогену та прогестерону.

Саме естроген та прогестерон гальмують вироблення інших гормонів, що стимулюють дозрівання фолікул, шляхом чого відбувається овуляція. Отже, вводячи з таблеткою малі дози естрогену та прогестерону, стає можливим придушити або загальмувати овуляцію (дозрівання яйцеклітини).

Інший тип оральних контрацептивів містить тільки прогестерон, який являє собою штучну версію цього гормону.

При правильному застосуванні, тобто люди ніколи не забувають приймати таблетки і завжди приймають їх в один і той же час щодня, менш як 1 зі 100 жінок завагітніє протягом першого року прийому таблеток, що містять лише прогестерон.

Дізнайтеся про переваги та ризики, які вони несуть за собою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X