Гола правда. Експерт розвінчав популярні міфи про порнографію

15 квітня 2021, 22:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хоча останнім часом тема сексу стає більш відкритою, багато аспектів інтимного життя все ще оточені дрімучими міфами. Порнографія — одна з тих тем, про яку існує безліч оман.

Хоча прогрес, який стосується і сексуального життя людей, невпинно рухається вперед, велика кількість правдивої та наукової інформації тоне в потоці не найбільш достовірних інтернет-коментарів. І, на жаль, такими коментаторами часто стають консервативно або релігійно налаштовані представники суспільства, які просувають одні ідеї та демонізують інші. Однією з жертв такої демонізації стало порно, особливо останнім часом в силу його легкодоступності кожному.

Відео дня

Тому сексолог і психотерапевт Сальва Невес вирішив розвінчати деякі міфи та розповів, як дійсно порнографія впливає на людей і їхнє інтимне життя.

Правда про порнографію

Легко демонізувати порно і списувати на нього всі проблеми в стосунках. Однак, мусимо вас розчарувати, відсутність порнографії в житті партнерів не вирішує їхніх проблем у відносинах і сексуальному житті. Відмова від перегляду еротичних роликів навчить тільки придушувати деякі аспекти еротичної частини розуму, а в майбутньому може проявитися в набагато більш складних проблемах.

yoav aziz / unsplash
Фото: yoav aziz / unsplash

Порнографія: міфи і науково підтверджена інформація

1 «Порнографія погіршує суспільство» - брехня.

Дані показують, що кількість сексуальних злочинів менша в районах, де є більший доступ до порно.

2 «Порно сприяє появі еректильної дисфункції» - брехня.

Цей міф - один із головних аргументів багатьох противників порнографії. Однак кілька наукових досліджень спростували цей міф. Насправді проблеми з ерекцією частіше виникають через сором від перегляду порно, ніж від самого перегляду. Сексологи також підтвердили, що порно не викликає ніяких сексуальних або психічних проблем. Часто для людей, у яких є проблеми з ерекцією або іншого сексуального характеру, порнографія стає єдиним безпечним місцем для їх секуальності та розкутості. Тому демонізація порно в цьому випадку може не вирішити, а створити проблеми.

we vibe wow tech / unsplash
Фото: we vibe wow tech / unsplash

3 «Порнографія створює проблеми в стосунках» - брехня.

Порно - це простий і досить зручний спосіб, щоб розслабитися й уникнути проблем у відносинах, але ніяк не створити їх. Інші речі створюють проблеми у стосунках, такі як сексуальний сором, висока мораль, презирство, гнів, боротьба за владу, низька самооцінка, спотворені уявлення про секс і відносини, невпевненість і багато іншого. Але не порнографія.

4 «Порнографія переналаштовує мозок на негативний лад» - брехня.

Це ще одна популярна думка, що не має ніякого наукового обгрунтування. Мозок безперервно розвивається. Коли ми спостерігаємо щось, що нас збуджує, це залишається в мозку, і ми схильні повертатися до цього, бо воно приносить задоволення і позитив. Той же процес відбувається, якщо ми спостерігаємо за чимось, що нас відштовхує; ми схильні перестати дивитися на це, і ми ніколи не повертаємося до нього добровільно. Якщо ж у людини є сексуальний сором або подібні проблеми, відмова від перегляду порно тільки посилить їх.

bret kavanaugh / unsplash
Фото: bret kavanaugh / unsplash

5 «Порно сприяє сексуальним злочинам і насильству в бік жінок» - брехня.

Дослідження вказують на протилежне. Перегляд порно і мастурбація майже ніяк не впливають на ставлення чоловіків до жінок, принаймні на негативне й агресивне ставлення. Ба більше, одне дослідження показало, що чоловіки, які дивляться порно, часто мають більш егалітарні погляди стосовно до жінок.

6 «Порно викликає залежність» - брехня.

Словосполучення «залежність від порно» постійно відкидається всіма медичними та психологічними органами, оскільки не має під собою ніяких доведених підстав. Ба більше, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) створила чіткі критерії для діагностування компульсивної сексуальної поведінки, і «порнозалежність» у список симптомів не потрапила.

etienne girardet / unsplash
Фото: etienne girardet / unsplash

Як вирішувати реальні проблеми з порно

Звичайно, багато людей дійсно страждають від постійного перегляду порно. Однак не через залежність або якісь дефекти, спровоковані еротичними відео, а через реальні проблеми: погане статеве виховання, сексуальний сором, небезпечні відносини, сексуальну незадоволеність, психологічні або інші сексуальні проблеми. І порнографія не є причиною всього цього, вона лише в деяких випадках може стати симптомом. Тому краще не забороняти порно, а записатися на прийом до психолога і сексолога.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X