Раз в місяць. Вчені розробили новий тип контрацептиву, про який всі мріяли

14 грудня 2019, 07:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нова система доставки протизаплідних засобів була розроблена американськими вченими з Массачусетського технологічного інституту.

Незвичайна зіркоподібна капсула може доставляти в організм місячну дозу протизаплідного препарату.

Як повідомляється в прес-релізі Массачусетського технологічного інституту (MIT), капсула у формі зірки може допомогти зменшити ризик небажаної вагітності, що виникає через те, що люди забувають прийняти щоденну дозу.

Відео дня

За словами дослідників, капсула покрита желатином, який може залишатися в шлунку протягом декількох тижнів після проковтування. Звідти капсула повільно випускає гормони, щоб запобігти вагітності.

Випробування, проведені на свинях, показали, що капсула може надавати той же ефект, що і щоденні дози.

«Ми сподіваємося, що ця робота — перший в історії приклад місячної капсули, наскільки нам відомо, — колись приведе до потенційно нових методів і можливостей для здоров’я жінок», — сказав Роберт Лангер, професор Массачусетського технологічного інституту.

Вчені шукали матеріали, здатні витримати сильну кислотність рідини, і виявили, що два типи поліуретану можуть добре працювати в середовищі шлунка людини. Як тільки капсула в формі зірки досягає шлунка, вона розширюється. Протизаплідний засіб, який завантажується в таблетку, потім вивільняється з контрольованою швидкістю з плином часу.

Капсула розрахована на руйнування через три або чотири тижні і буде виходити з організму через травний тракт.

Лангер сказав, що проводяться подальші дослідження з розробки таблетки для випробувань на людях, які, як він сподівається, будуть можливими протягом трьох-п'яти років.

Дослідження в основному фінансувалося Фондом Білла і Мелінди Гейтс, який закликав команду розробити нові протизаплідні засоби тривалої дії для зниження ризику небажаної вагітності.

Це не перший випадок, коли вчені тестують цей вид системи доставки ліків. Раніше та ж команда дослідників також перевірила завантаження желатинових капсул ліками від малярії і ВІЛ.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X