П’ять звичок, пов’язаних з їжею, які тільки здаються корисними. Вам потрібно терміново від них позбутися

29 вересня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Звички в вашому харчуванні, які можуть вам нашкодити (Фото:freestocks / Unsplash)

Звички в вашому харчуванні, які можуть вам нашкодити (Фото:freestocks / Unsplash)

Нехай ви тричі фанат їжі, яку можна охарактеризувати як «повністю натуральну, органічного походження і без глютену» — це не гарантує вам успіху. Навіть корисна, на перший погляд, їжа, може виявитися шкідливою для вас.

Якщо ви думаєте, що вже розгадали харчову головоломку, може ви просто випереджаєте події. Хоча деякі речі можуть нести здорове посилання, є низка умов при яких «корисне» перетворюється в «небезпечне».

Відео дня

1.Ви виконуєте вправи, щоб «відпрацювати» щойно з'їдену їжу

Такий спосіб мислення веде до війни між вашим розумом і тілом. Психологи застерігають від такого категоричного ставлення до їжі, оскільки це дуже токсичне уявлення про харчування.

Простіше кажучи, вправи повинні приносити задоволення як і їжа. Це не покарання. Коли ви тренуєтеся в якості покарання за з'їдене, це може стати контрпродуктивним, викликаючи стресову реакцію в організмі, не кажучи вже про інші наслідки такі як розлад харчової поведінки.

2. Молоко на рослинній основі

Багато людей думають, що молоко на рослинній основі, таке як соєве, мигдальне та рисове молоко, краще і корисніше коров’ячого. Однак в цьому молоці немає такої суміші поживних речовин, як в коров’ячому молоці. Крім того, багато видів молока на рослинній основі, особливо ароматизовані, багаті жирами і цукром.

Якщо у вас немає алергії або серйозної відрази до молочного смаку, дотримуйтеся коров’ячого молока, а не вітамінізованих рослинних сортів.

3. Ви експериментуєте з дієтами, частіше із суровими

Перехід від дієти до дієти може вказувати на те, що у вас напружені відносини з їжею або зі своїм тілом.

Не потрібно далеко ходити, щоб знайти дослідження, які доводять, що деякі дієти, а особливо новомодні часто незбалансовані, занадто обмежувальні і залишають вас без достатньої кількості поживних речовин.

Багато дієт виключають повноцінні групи продуктів або мінімізують калорії до нереалістичного ступеня, який неможливо підтримувати протягом тривалого часу, що в кінцевому підсумку призводить до вживання продуктів, що виходять за рамки вашого раціону. Як наслідок — ви залишаєтеся з почуттям провини, недоліком необхідних поживних речовин і нульовою енергією, щоб щось зробити.

Замість того, щоб сидіти на нереалістичних дієтах, спробуйте виробити стійкі звички здорового харчування, які працюють на вас. Це, ймовірно, вимагатиме від вас поекспериментувати з різними продуктами, щоб ви могли визначити, яка комбінація підійде саме для вас.

Підходьте до їжі, дотримуючись принципу, що харчування повинно бути різноманітним і ви можете дозволити собі вносити невеликі коректування

4. Детоксикація — це правда корисно?

Швидше за все, ви хоч раз чули про те як корисно «очищати» організм від токсинів. А якщо ще ви закінчуєте тиждень «поганим» харчуванням і надмірним вживанням алкоголю, то на почутті провини ви готові на все, щоб реабілітуватися перед своїм організмом. Якщо ви вважаєте, що детоксикація поверне ваше тіло в здоровий стан, то у нас є хороші новини, природа вже потурбувалася про це. Наш організм настільки унікальний, що здатний очищатися сам. Наша печінка — це свого роду фільтр (ви точно повинні були чути про це) вона розщеплює токсини, а потім виводить їх з нашого організму через нирки.

Але навіть не в цьому криється небезпека, крім відмови вашому тілу в необхідних йому поживних речовинах, ці засоби сприяють нездоровому мисленню. Ви можете спровокувати нездорову ситуацію, коли споживаючи шкідливі напої та їжу, ви будете щиро сподіватися, що пізніше обов’язково «станете чисті» від цього. Але суть правильного харчування — це наповнити свій раціон здоровою і збалансованою їжею.

5. Чим більше води — тим краще (так, але не завжди)

Ви знали, що водою теж можна отруїтися? Якщо фанатично і безконтрольно її вживати, це може привести до гіпонатріємії (коли ваша кров містить занадто мало натрію, що змушує ваші клітини набухати).

Надлишок води може викликати у вас такі симптоми, як нудоту, блювоту, головний біль, сплутаність свідомості, втому, м’язові судоми, і кому. Ці стани розрізняються за ступенем тяжкості, але можуть швидко стати небезпечними для життя і вимагати медичного втручання. Всі ці симптоми виникають через порушення функцій мозку.

Хороша новина в тому, що є простий спосіб убезпечити себе. Середньостатистичній здоровій дорослій людині потрібно близько 3−4 літрів води в день. Позаяк це може відбуватися також з їжі і інших напоїв, пийте, коли ви хочете пити, а потім припиніть.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X