Харчування під час блекауту. Які продукти вибирати і як їх зберігати, коли немає електроенергії

17 грудня 2022, 07:20
При цьому в низці населених пунктів досі не можуть налагодити енергопостачання. (Фото:nrd/Unsplash)

При цьому в низці населених пунктів досі не можуть налагодити енергопостачання. (Фото:nrd/Unsplash)

Коли немає світла, виникає питання, чи потрібно міняти наше харчування? Як впоратись з тим, що холодильники при тривалих вимкненнях тепер можуть функціонувати лише як полиці для речей?

Російські окупанти регулярно завдають ударів по українській енергосистемі. Останній масований ракетний удар 16 грудня залишив значну частину України без світла.

При цьому у низці населених пунктів досі не можуть налагодити енергопостачання, люди часом залишаються без електрики кілька днів.

Відео дня

Часто разом зі світлом відсутнє й опалення, уточнимо, що у вашому будинку завжди має бути мінімальна температура 18°C взимку. якщо вона менша вам потрібно зігрітися всіма можливими способами, у тому числі і за допомогою їжі, яку потрібно десь зберігати.

Як зберігати продукти?

Ми живемо у світі, де тривалі відключення електроенергії це не щось надзвичайне, коли твій сусід — країна-агресор, питання про те як зберігати продукти без холодильника знову стає актуальним.

З цього приводу в Держпродспоживслужбі розробили низку рекомендацій.

Перший пункт  це подбати про достатню кількість питної води. Не лишнім буде наявність інформації про розташування найближчих бюветних комплексів.

Важливо мати запас продуктів, які можна зберігати без холодильника — це і консерви, бублики, печиво, сирокопчені ковбаси, ультрапастеризоване молоко та інше.

Також подумайте про запас термосумками та термопакетами. Під час вимкнення світла, щоб зберегти тепло холодильника, слід відкривати його рідше.

Відштовхуючись від температурного режиму, можна розміщувати продукти на балконі, хоча і тут теж потрібно бути обачними, оскільки продукція, що швидко псується, повинна зберігатися в умовах +4°С.

Фахівці радять, якщо є така можливість, заготовляйте їжу, яку можна зберігати в термосах.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X