Як зберегти рівень цукру в нормі? Вісім найкорисніших напоїв для людей з діабетом 2 типу

Зволоження є важливим для підтримки доброго здоров’я та самопочуття (Фото:Kelly Brito/Unsplash)
Вживання солодких підвищує ризики серцево-судинних захворювань і смерті у людей з діабетом 2 типу, але ви завжди можете замінити їх корисною альтернативою, щоб знизити ці ризики.
Пити багато рідини є важливим аспектом для підтримки доброго здоров’я та самопочуття. Але для тих, хто страждає на цукровий діабет (хронічний стан, при якому рівень цукру в крові занадто високий) потрібно внести певні зміни в дієту, які можуть обмежити вибір того, що пити.
Що каже наука?
Вчені вже давно шукають універсальний рецепт для боротьби з діабетом, включно з тим, який раціон може повпливати на рівень цукру в крові.
Згідно з американським дослідженням, в якому вивчили дані про майже 15 500 людей з діабетом 2 типу, учасники, які вживали найбільше солодких напоїв, мали на 20% більший ризик смерті від будь-якої причини і на 25% більший ризик серцево-судинних захворювань.
Дослідження опубліковано в BMJ у середу також показали, що вживання кави, чаю, звичайної води та молока з низьким вмістом жиру знижує ризик смерті від усіх причин, а перехід від підсолоджених напоїв до цих напоїв знижує смертність.
Які напої корисні і чому?
Якщо у вас діабет 2 типу, важливо стежити за тим, що ви п'єте, оскільки деякі напої можуть спричинити різке підвищення рівня цукру в крові.
Декілька найздоровіших варіантів напоїв для людей з діабетом 2 типу:
Вода
Вода є найкращим варіантом пиття для всіх, включаючи людей з діабетом. Він не містить калорій, вуглеводів або цукру, і допомагає підтримувати зволоження.
Трав’яні чаї
Трав’яні чаї можуть додати смаку та різноманітності до щоденного споживання рідини. Трав’яні чаї не містять ні калорій, ні вуглеводів. Багато з них мають корисні сполуки, як флавоноїди, та можуть принести користь здоров’ю.
Варіанти трав’яного чаю включають: м’яту перцеву, ромашку, імбир, малину, гібіскус.
Пам’ятайте, що додавання меду або цукру в трав’яний чай вплине на рівень цукру в крові. Якщо вам не подобається звичайний трав’яний чай, спробуйте підсилити смак свіжовичавленим лимонним соком або підсолоджувачем без цукру.
Якщо трав’яні ні чаї не для вас, завжди можна пити класику. Доведено, що чай, особливо зелений, має ряд переваг для здоров’я, зокрема покращує чутливість до інсуліну та знижує ризик серцевих захворювань. Уникайте додавання цукру в чай і вибирайте натуральний підсолоджувач, як стевія, якщо він вам потрібен.
Кава
Каву також пов’язують з кількома перевагами для здоров’я, включаючи менший ризик діабету 2 типу. Однак важливо пам’ятати про те, що ви додаєте в каву. Уникайте додавання цукру і вибирайте молоко з низьким вмістом жиру або несолодке горіхове молоко.
Фруктові соки з низьким вмістом цукру
Попри те, що фруктові соки можуть містити багато цукру, є деякі варіанти з низьким вмістом цукру, наприклад томатний або овочевий сік. Перевірте етикетку та виберіть сік без додавання цукру.
Молоко з низьким вмістом жиру
Молоко з низьким вмістом жиру може бути хорошим вибором для людей з діабетом, оскільки воно містить необхідні поживні речовини, такі як кальцій і вітамін D, які важливі для здоров’я кісток.

Молоко також містить білок, який може допомогти регулювати рівень цукру в крові та підтримувати відчуття ситості. Обирайте нежирне або знежирене молоко, щоб зберегти калорійність і жирність під контролем.
Вода, настояна на фруктах або травах
Вода, настояна на фруктах або травах, може бути чудовим варіантом для людей з діабетом, які хочуть підтримувати водний баланс і «втамувати спрагу» до солодких напоїв. Додавання у воду фруктів і трав може додати натуральний смак і додаткові поживні речовини без додавання зайвого цукру чи калорій.
Деякі хороші варіанти фруктів для настояної води включають цитрусові: лимони, лайми та апельсини, а також ягоди: полуниця та малина. Ці фрукти містять антиоксиданти та вітаміни, які можуть підтримувати загальний стан здоров’я.
Такі трави, як м’ята, базилік і імбир, також можна додавати у воду для смаку та додаткової користі для здоров’я. Наприклад, м’ята може допомогти травленню, а імбир може мати протизапальні властивості.
Фруктовий сік
Фруктовий сік, за умови якщо це 100% натуральний сік без додавання цукру, можна додати до раціону. Натуральний цукор, що міститься у фруктах, корисніший, ніж доданий цукор, але це все одно цукор, який може підвищити рівень глюкози в крові.
Ви також можете розбавити фруктовий сік простою водою, щоб отримати більше з меншою кількістю цукру на порцію.
Смузі
Смузі та фруктовий сік мають подібну історію. Вони можуть бути смачними та наповненими поживними та корисними речовинами для зміцнення імунітету, але вони також можуть містити багато калорій і природного цукру з фруктів. Просто пам’ятайте про те, скільки ви п'єте, а також про загальну добову кількість калорій і вуглеводів.
Зробіть основу з нежирного грецького йогурту або знежиреного сиру та ягід.
Коли мова йде про діабет, важливо мати на увазі, що навіть природний цукор із фруктів може впливати на глюкозу. Як і з будь-яким іншим дієтичним вибором, завжди доцільно поговорити зі своїм лікарем або професійним дієтологом, щоб визначити, яка їжа найкраще підійде вам, виходячи з ваших індивідуальних потреб та уподобань.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.