Запитай у печінки. Як перейти на веганську дієту без шкоди для здоров’я

23 жовтня 2019, 16:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Веганська дієта є однією з найбільш поширених останніми роками, але різка і неправильна зміна раціону може принести ще більше проблем для здоров’я.

Минулого місяця організація Physicians Committee for Responsible Medicine опублікувала дослідження про вплив веганскої дієти на масу тіла. Виявилося, що дієта допомагає скинути зайву вагу, оскільки такий раціон збільшує кількість мікроорганізмів в кишечнику, які впливають на статуру і контроль рівня цукру в крові.

Відео дня

Але, веганська дієта може бути корисною не для всіх. Недавні дослідження свідчать, що зниження жирів в раціоні можуть підвищувати ризик появи серцево-судинних захворювань. Особливо небезпечною веганська дієта може бути для тих, хто вирішив різко змінити свій раціон, без допомоги фахівців.

Гастроентерологи з США впевнені, що перед будь-якими серйозними змінами в харчуванні слід перевірити стан свого організму. Зокрема це стосується і переходу на веганську дієту, оскільки вона передбачає відмову від продуктів з високим вмістом жирів і додавання в раціон їжі з високим вмістом клітковини.

Такі зміни можуть негативно позначитися не тільки на здоров’я серця, але і на стані травної системи, мікробіом і роботі кишечника.

Медики кажуть, що перед переходом на веганську дієту важливо перевірити стан печінки і нирок, а також провести аналіз крові на наявність ознак анемії, — нестачі еритроцитів в крові.

Людям, які схильні до анемії і при цьому хочуть бути веганами радять вживати більше фруктів і овочів з негемовим залізом, — авокадо, варену картоплю і соєві продукти.

Крім цього, якщо у вас є проблеми з печінкою — під час веганскої дієти бажано вживати більше продуктів з високим вмістом білків, типу бобових рослин і сої.

Також, варто врахувати брак вітамінів в організмі, оскільки часто через веганску дієту у людей знижується рівень вітаміну В12, що може привести до проблем з нервовою системою, спинним мозком і роботою серця.

В статтi використане фото з сайту www.forthwithlife.co.uk

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X