Річ не у смаку. Вчені виявили головний фактор, який впливає на любов до кави

2 травня 2021, 08:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Австралійські вчені з’ясували, що порушення у роботі серцево-судинної системи безпосередньо впливає на жагу до споживання кофеїну.

Команда дослідників виявила, що люди з високим кров’яним тиском, стенокардією і аритмією, як правило, уникають кави в порівнянні з людьми без таких симптомів, причина такого явища криється в генетиці, пише EurekAlert.

Відео дня

Зазначено, що вчені, проаналізувавши дані понад 390 тисяч осіб, виявили причинно-наслідкові генетичні докази того, що здоров’я серцево-судинної системи, яке відбивається в артеріальному тиску і частотою серцевих скорочень, впливає на споживання кави.

Провідний дослідник і директор австралійського центру здоров’я UniSA, професор Еліна Хіппьонен каже, що це позитивний результат, який показує, як наша генетика активно регулює кількість випитої кави і захищає нас від надмірного вживання.

«Ми не усвідомлюємо, що люди підсвідомо саморегулюють безпечні рівні кофеїну в залежності від того, наскільки високий їх кров’яний тиск, і це, ймовірно, є результатом захисного генетичного механізму», — каже професор Хіппёнен.

Крім того, фахівець підкреслила, що кількість випитої кави може бути індикатором нашого кардіо-здоров'я.

«Якщо ваш організм говорить вам не пити зайву чашку кави, ймовірно, є причина» — додала вона.

Раніше НВ повідомляв, що нове дослідження показало, що існує один спосіб змусити каву сприяти спалюванню жиру, а отже — і схудненню.

Міф про те, що кава допомагає спалювати жири і є ефективним засобом для схуднення, є одним з дуже живучих. І найменш доведених.

Багато дієтологів говорять, що 1−2 чашки кави в день сприяють схудненню. Інші ж стверджують, що кава ніякого впливу на ваш метаболізм і вагу не чинить.

Іспанські вчені з університету Гранади готові внести свій вклад в цю дискусію.

Їхнє дослідження показує, що існує тільки один спосіб зробити так, щоб кава допомагала схуднути. Але спосіб цей виявляється досить дієвим.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X