Попри все. Населення планети продовжує харчуватися нездоровою їжею — дослідження

20 вересня, 13:01
Цукор — один із найпоширеніших шкідливих продуктів у наші дні (Фото:Milkos/Depositphotos)

Цукор — один із найпоширеніших шкідливих продуктів у наші дні (Фото:Milkos/Depositphotos)

Дослідники з Університету Тафтса проаналізували харчові звички мешканців різних країн світу протягом останніх десятиліть. З’ясувалося, що людство продовжує їсти шкідливу їжу, незважаючи на те, що знає про її вплив на здоров’я.

Згідно з висновками дослідників, невеликі поліпшення як харчування були компенсовані популярностю шкідливих продуктів.

«Споживання бобових/горіхів та некрохмалистих овочів з часом збільшувалося, але загальне покращення якості харчування було компенсовано збільшенням споживання нездорової їжі, такої як червоне м'ясо, підсолоджені цукром напої та натрій», – каже провідний автор Вікторія Міллер.

Відео дня

В рамках дослідження вчені склали моделі харчування дорослих та дітей у 185 країнах на основі даних, зібраних у ході більш ніж 1100 опитувань. Вони надали країнам бали від одного до ста залежно від якості харчування.

Дослідники виявили, що загальний бал дієти у світі становить близько 40,3, що є невеликим, але значним прирістом у 1,5 бала за період з 1990 по 2018 рік.

Але оцінки сильно відрізнялися між регіонами: середні значення варіювалися від 30,3 у Латинській Америці та Карибському басейні до 45,7 у Південній Азії.

Лише 10 країн, в яких проживає менше 1% населення світу, мали рейтинг дієти, що перевищує 50.

Країни з найвищими показниками дієти включали В'єтнам, Іран, Індонезію та Індію, тоді як найнижчі оцінки дісталися Бразилії, Мексиці, США та Єгипту.

Також вчені виявили, що жінки в середньому харчуються здоровішою їжею, ніж чоловіки, а люди похилого віку - здоровішою, ніж молодь.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X